Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.07.16, 15:54   #1
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 5999
Mesajlar: 25,850
Ettiği Teşekkür: 100739
Aldığı Teşekkür: 141635
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Öğrencileri R.T.E Gibi Dizdirip Fotoğraf Çektirmek Suç Sayılmadı

Öğrencileri R.T.E gibi dizdirip fotoğraf çektirmek suç sayılmadı

Niğde’nin Çamardı Lisesi’nde okul müdürü öğrencileri okul bahçesinde toplayarak, harf biçiminde dizdi ve “R. T. E.” yazdırdı. Öğrenci kızlardan ikisi de harfler arasında ”Nokta” niyetine kullanıldı. Ardından Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na ziyarete giden müdür, havadan çekilen bu görüntünün fotoğrafını Erdoğan'a hediye etmişti. CHP İlçe Başkanı olayı Savcılığa taşıdı. Savcılık “suç yok” dedi.

Niğde'nin Çamardı İmam Hatip Lisesi Müdürü Abdülgani Özkan, öğrencilerini okul bahçesine çıkararak yukarıdan gözükecek şekilde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isminin başharfleri olan “R.T.E” yazdırdı. Özkan, bu karenin üzerine“Müminiz, askeriz; ölsek de imam hatipliyiz. Yolundayız Reis” yazısını ekledi. Fotoğrafı da Erdoğan’a gönderdi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da, Çamardı İmam Hatip Lisesi öğrencilerini Ankara’daki sarayına davet etti, okul müdürüyle ve yöneticiler ve öğrencileri ağırladı. Erdoğan’ın özel davetlisi olarak Saray’a gelen ekip, 2 idareci ve 7 öğrenciden oluştu.

SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

CHP Çamardı İlçe Başkanı Mahmut Kurşun, okul müdürü Abdülgani Özkan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eke hakkında “görevi kötüye kullanma” iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. Şikayet dilekçesinde öğrencilerin “siyasi malzeme konusu” olarak kullanıldığını belirten Kurşun, bu fotoğrafın önünde AKP İl Gene! Meclis Üyesi Gafur Karaca, İlçe Belediye Başkanı Yavuz Soylu, AKP'li Belediye Başkanı Yasin Yılmaz'ın da fotoğraf çektirdiğini belirtti. Kurşun, görevini kötüye kullanan okul müdürü ve ilçe milli eğitim müdürünün de cezalandırılmasını istedi.
FOTO: DHA / Çamardı İmam Hatip Lisesi öğrencileri harf gibi dizilip R.T.E. yazmış ve tablo haline getirilen o fotoğraf da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hediye edilmişti.


SAVCILIK “SUÇ YOK” DEDİ

Suç duyurusundaki fotoğrafları da inceleyen C. Savcısı Alpaslan Şirin, “kovuşturmaya yer olmadığı”na ilişkin kararının gerekçesinde şöyle dedi:

“Şüphelilerin görevi kötüye kullanma suçu açısında kamu görevlisi sayıldıklarında bir şüphe bulunmamakla birlikte, şüphelilerin suç teşkil ettiği iddiası olan siyasi kimliği olan kişilerle fotoğraf çektirilmesi, bu fotoğraflar da öğrencilerin de yer almasından ibaret eylemleri suç oluşturmamıştır. Devlet Memurları Kanununa göre tarafsızlığın ihlal edildiği iddiası da Cumhuriyet Başsavcılığımızca değerlendirilemez.”

TOPU KAYMAKAMLIĞA ATTI

Şüphelilere idari disiplin işlemi uygulanıp uygulanmayacağının takdirinin şüphelilerin tabi olduğu idari makam tarafından yapılması gerektiğini kaydeden Savcı, “itham edilen suçun unsurlarının oluşmaması ve dolayısıyla bunun da kovuşturma olanağı sağlamamasından dolayı şüpheliler hakkında kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilerek idari yönden gereğinin takdiri için soruşturma dosyası suretinin Çamardı Kaymakamlığına gönderilmesine karar verildi” dedi.
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, SÖZCÜ'ye yaptığı açıklamada öğrencilerin “siyasi malzeme” olarak kullanılmasına seyirci kalındığını, okullara siyasetin sokulduğunu ve bunu yapanların cezalandırmak şöyle dursun, yükseltildiğini öne sürdü.
Kaynak

__________________


Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.