Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.07.16, 01:26   #11
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 986
Ettiği Teşekkür: 46010
Aldığı Teşekkür: 39590
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: 20 Günde Kanseri Tedavi Ediyor

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi StorMAnqeL Mesajı göster
Ben inanmıyorum artık çok denediğim için
Aman bir daha da deneme.

Benim en çok sevdiğim 2-3 arkadaşımdan biri kanserden öldü. Ama açıkçası arkadaş yaşama azmini kaybetmişti. Neyse bunlar ayrı konular... Özel meseleleri falan; zaten hayat ile bağını koparmıştı... Neyse geçiyoruz burasını...

Ben haftalarca arkadaşın evinde kaldım ve onun ölüme nasıl gittiğine bir bir şahit oldum.

Ordan burdan tanıdıkları türemeye başladı. Kavanozlarda bal mumu bazlı (!) kanseri 1 ayda yok eden şifalı karışımlar falan... Bir de psikologlar var... Adını unuttum da işte bilmem ne tedavisi ile kanseri yenecekmiş falan...

Dedim ya; arkadaş zaten ölmeye dünden razı. Yaşama şevki çoktan kırılmış....

Ama eşi sırf belki bir faydası olur diye bir sürü borca girip tüm umut kapılarına binlerce lirayı yatırdı. Ekonomileri çöktü. Bu arada da devreye ekonomik olarak mecburen ve paraların umut tüccarlarına gideceğini bile bile ben girdim. Sonuçta daha fazla parayı beraber kaptırdık.

Bir gün, ki arkadaşımın son günleri...

Kapı çaldı.

Bir tanıdıkları kavanozla geldi. Bilmem ne hoca bir karışım yapmış, okumuş üflemiş falan... Arkadaş uyuyor. Eşi kapıda o adamla konuşuyor ve adam arkadaşımın eşine bu kavanozdaki ile yüzlerce kişinin kanseri yendiğini falan anlatıyor. Salak kız onu da aldı.... Bir de sordu ''borcumuz ne kadar?'' Cevap şu: ''Artık size kalmış... Verseniz de olur vermesiniz de...!'' Yani herif seni öyle bir duruma sokuyor ki, o dandik macuna durumunu zorlayarak ederinin belki yüz katını vermek zorunda kaldkı... Ha o zaman parası yoktu ama sonra gelip parayı aldı rezil...

Ve arkadaşım o karışımdan bir kaşık bile yemedi.
...

Öyle kambuça çayı ile, bilmem ne otu ile kanser yenilseydi, o dev ilaç tekelleri o bitkilerin yetiştiği tüm alanları çoktan sahiplerinden yok pahasına satın alır, orda yetişen bitkilerden bir koyup, bin kazanırdı...

...

Ölme riski ile karşı karşıya kalan insanların son meteliklerine bile göz diken bu rezil umut tacirlerine kimse para kaptırmasın.