Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.07.16, 01:35   #12
StorMAnqeL
Uzman Üye

StorMAnqeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 211
Ettiği Teşekkür: 10156
Aldığı Teşekkür: 8719
Rep Derecesi : StorMAnqeL şöhret ötesinde bir itibarı vardırStorMAnqeL şöhret ötesinde bir itibarı vardırStorMAnqeL şöhret ötesinde bir itibarı vardırStorMAnqeL şöhret ötesinde bir itibarı vardırStorMAnqeL şöhret ötesinde bir itibarı vardırStorMAnqeL şöhret ötesinde bir itibarı vardırStorMAnqeL şöhret ötesinde bir itibarı vardırStorMAnqeL şöhret ötesinde bir itibarı vardırStorMAnqeL şöhret ötesinde bir itibarı vardırStorMAnqeL şöhret ötesinde bir itibarı vardırStorMAnqeL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Hasta
Standart Cevap: 20 Günde Kanseri Tedavi Ediyor

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Aman bir daha da deneme.

Benim en çok sevdiğim 2-3 arkadaşımdan biri kanserden öldü. Ama açıkçası arkadaş yaşama azmini kaybetmişti. Neyse bunlar ayrı konular... Özel meseleleri falan; zaten hayat ile bağını koparmıştı... Neyse geçiyoruz burasını...

Ben haftalarca arkadaşın evinde kaldım ve onun ölüme nasıl gittiğine bir bir şahit oldum.

Ordan burdan tanıdıkları türemeye başladı. Kavanozlarda bal mumu bazlı (!) kanseri 1 ayda yok eden şifalı karışımlar falan... Bir de psikologlar var... Adını unuttum da işte bilmem ne tedavisi ile kanseri yenecekmiş falan...

Dedim ya; arkadaş zaten ölmeye dünden razı. Yaşama şevki çoktan kırılmış....

Ama eşi sırf belki bir faydası olur diye bir sürü borca girip tüm umut kapılarına binlerce lirayı yatırdı. Ekonomileri çöktü. Bu arada da devreye ekonomik olarak mecburen ve paraların umut tüccarlarına gideceğini bile bile ben girdim. Sonuçta daha fazla parayı beraber kaptırdık.

Bir gün, ki arkadaşımın son günleri...

Kapı çaldı.

Bir tanıdıkları kavanozla geldi. Bilmem ne hoca bir karışım yapmış, okumuş üflemiş falan... Arkadaş uyuyor. Eşi kapıda o adamla konuşuyor ve adam arkadaşımın eşine bu kavanozdaki ile yüzlerce kişinin kanseri yendiğini falan anlatıyor. Salak kız onu da aldı.... Bir de sordu ''borcumuz ne kadar?'' Cevap şu: ''Artık size kalmış... Verseniz de olur vermesiniz de...!'' Yani herif seni öyle bir duruma sokuyor ki, o dandik macuna durumunu zorlayarak ederinin belki yüz katını vermek zornda kaldı... Ha o zaman parası yoktu ama sonra gelip parayı aldı rezil...

Ve arkadaşım o karışımdan bir kaşık bile yemedi.
...

Öyle kabbuça çayı ile, bilmem ne oyu ile kanser yenilseydi, o dev ilaç tekelleri o bitkilerin yetiştiği tüm alanları çoktan sahiplerinden yok pahasına satın alır, orda yetişen bitkilerden bir koyup, bin kazanırdı...

...

Ölme riski ile karşı karşıya kalan insanların son meteliklerine bile göz diken bu rezil umut tacirlerine kimse para kaptırmasın.
Çok haklısın abiciyim bunları yaşadık .Annemde abimde arbamı satım evimizi satık .çok zor günler yaşadık hiçbir faydası yok o yüzden insanlar kanmasın inanmasınlar..denize düşen yılana sarılır vakası işte umut ediyon yazıki umut tacirlerinin elline düşüyon.
Ha bende,de çok otlar kökler önerisi olanlar hergün bişeyler getiren çok ama hepsi çöpe gidiyo ağzıma sürmem yani.

Ve kadın gitti!
Seve seve gitti, acıya acıya gitti.
Söküp attı kangren olan ilişkiyi kalbinden ama,
bir daha kimseyi 'O adam' kadar sevemedi.....

İnan Durak Taş
StorMAnqeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz StorMAnqeL'in Mesajına Teşekkür Etti.