Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.07.16, 17:39   #199
Rosebud
Uzman Üye

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 436
Ettiği Teşekkür: 8504
Aldığı Teşekkür: 10093
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Türkiye'de Askeri Darbe Girişimi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster

Darbe nasıl olurdu? Ben darbe görmedim..

O sorunun cevabınıda babam versin..

"Evladım sen bilmemkaçıncı rüyanı görürken kedilerin çoğunluğu neti elektriği keser, liderleri gözaltına alırdı, sabahında tv karşısında bir grup subayın haberiyle güne başlardın. Ekmek kuyruğuna girerdin markete koşardın"
Ben gördüm...
1980 Darbesinde 15 yaşındaydım ve daha kapıdan adımınızı attığınızda karşınızda elinde makineli bir asker buluyordunuz, sizi derhal evinize girmeye davet eden...Bırakın elinizde tahta çubuklarla tank ele geçirmeyi, ekmek almaya çıkmak sıkardı, sokaklarda in, cin top oynuyordu adeta, askeri araçlardan başka da araç göremezdiniz.
Darbenin gerekçesi asayişi sağlamaktı ve öyle de oluyordu, ne meclis binası, ne parti binaları ne TV binaları bombalandı ne de polise ve savunmasız halka ateş açıldı, yapılan sadece bir sabah bütün siyasi partilerin kapatılıp, yöneticilerinin tek tek evlerinden alınıp adalet önüne çıkarılmasından ve bütün kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticilerinin değiştirilmesinden ibaretti, yönetime dair ne varsa değişir gerçek bir darbede, en önemlisi de, 300-400 kişiyle, adeta yeraltı örgütlenmesini çağrıştıran ''Yurtta sulh konseyi'' gibi bir rumuzla değil, altında Genelkurmay başkanının imzasını taşıyan bildirinin bizzat Genelkurmay başkanı tarafından okunarak, tüm ordunun katılımıyla tek vücut gerçekleştirilen bir hareketti.
Bugünkü darbe teşebbüsü diye adlandırılan olaya bakıyoruz amaç asayişi sağlamak değil de sanki bilinçli olarak bir kaos yaratmak, birilerinin ekmeğine yağ sürercesine...
Bu herşeyden önce TSK'nın tarzı değil, olsa olsa ekmeğine yağ sürülenlerin tetikçisidir bunlar.
Sonuç olarak bugün yaşadıklarımız gerçek bir darbenin ancak karikatürize edilmiş halidir.

Yağmur komünisttir; çünkü herkese eşit yağar,
Rüzgar ise kapitalisttir, zayıf olanı yıkar.
Ernesto Che Guevara
Rosebud isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.