Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.07.16, 17:14   #1
alamancı
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 239
Ettiği Teşekkür: 234
Aldığı Teşekkür: 845
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart CHP’den Sokağa Çıkanlara DestekCHP’den sokağa çıkanlara destek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü, laikliği savunmanın herkesin ortak paydası olması gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, dün yapılan darbe girişimini lanetlediğini ifade etti. Sokağa çıkan AKP’lileri destek veren Kılıçdaroğlu, “Dün insanlar sokağa çıktı ve darbeye karşı direnme hakkını kullandı. Direnme hakkına bundan daha güzel bir örnek olamazdı.
dedi.....!

**

Anayasa madde 2. – türkiye cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk devletidir.

Şu anda bunların hangisi var Türkiye'de?

Sayın Kılıçdaroğlu koskoca Atatürkün partisine genel başkan olmuş ama ya kulaklarını sağır,gözlerini kör etmiş ya da 14 senedir uykuda geziyor,veya Patagonyada yaşıyor.

İnsanların yoksulluklarını , cehaletini, kolay kandırılmalarını kullanarak birileri oy toplayacak, aşiret liderleri'nin sözünden dışarı çıkmayan marabaların, aşiret mensuplarının, lider kimi isterse ona oy vereceğini bilerek onların üzerine oynayacak, imam-hatip'leri siyasi malzeme olarak kullanacak, üniversitelere başörtüsü ile girilmemesinden rant sağlayacak birileri milletin cahilliğinden yararlanıp oy rantı sağlayacak ve iktidar(!) olacak ve ben buna ses çıkardığım zaman da "demokrasi", "eşitlik" söylemi ile susturulacağım, öyle mi? bu mu eşitlik? bu mu demokrasi?

Türkiyede bu gün sokağa çıkanların bunlardan hiç bir farkı yok:

Bu gericiler sürüsü, beslediler PKK’yı, IŞİD’i, EL NUSRA’yı, ÖSO’yu…

Silahlandırdılar…

Eğitimini, yaralıların bakımını üstlendiler… Lojistik destek sağladılar… Kentleri silah, bomba deposu haline getirenleri görmezden geldiler… Sıkışınca da onları terörist ilan ettiler…

Yaptıkları tüm destekler, yardımlar, şimdi ülkemize bomba, kan, gözyaşı, ölüm olarak geri dönüyor…

Besle kargayı, oysun gözünü…

Ülke mezbahaya döndü…

Beslediler, desteklediler bilim dışı, akıl dışı insanları, vakıfları, dernekleri, cemaatleri… Ağzı olan konuştu… Bunlar, “6 yaşındaki çocuklar evlenebilir” dediler…

Bunlar, 6 yaşındaki bebeleri babası, dedesi yerindeki adamların koynuna verdiler…

Bunlar, “Annen de olsa, diz kapağının üstü tahrik eder” dediler…

Bunlar, “Kadın, toplu yerlerde kahkaha atmamalı” dediler…

Bunlar, “Hamile kadınlar sokağa çıkmamalı, tahrik edici oluyor” dediler…

AKP’li bir yetkili buyurdu ki (!) :

“Örtüsüz kadın perdesiz eve benzer. Perdesiz ev ya satılıktır ya da kiralıktır…”

Bir Vatandaş sordu bir ulemaya (!) :

“Banyoda çıplak yıkanılır mı?” (!!!)

Ve bu sorun, ancak, AKP iktidarının sonlandırılması ile çözümlenebilir…


Türkiye'de demokrasi var diyenlerin alnını karışlarım.

Bu gün demokrasi kıçı sıkışanların sokağa çıkıp diktatörlüklerini gizlemek ve halkı kandırmak için attıkları bir slogandan başka bir şey değildir.

Türkiye'de demokrasi yoktur, Diktatörlüğü ve faşizmi bize yönetim rejimi olarak yutturmaya çalışıyorlar. Bunu yutmayanlara da baskıyla dayatıyorlar.

Mevcut siyasi rejimin, Hitler faşizminden hiç bir farkı yoktur.

Sayın Kılıçdaroğlu,siz bu hükümeti demokratik bir hükümet,sokağa çıkardıklarını da demokrasiden yana olan bir halk mı zannediyorsunuz? eğer öyle ise oturduğunuz Atatürk'ün koltuğunu daha fazla işgal etmeden derhal boşaltın ki oraya Atatürke layık bir adam gibi adam otursun.

**

Darbe girişimini protesto eden gruplar Alevilerin yoğun olarak yaşadığı İstanbul'un Gazi, Sarıgazi, Gülsuyu, Nurtepe ve Okmeydanı ile Antakya'nın Armutlu semtlerinde mahalle halkına yönelik sloganlar atıp yürümeye başladı. Mahalleliler ve protestocu gruplar arasında yer yer gerginlik yaşandı.

Mahallelilerin gruplara yer yer tepki göstermesi üzerine Alevi vatandaşlar ve protestocu gruplar arasında sözlü ve fiziki sataşmalar yaşandı.

Darbeyi Protesto Eden Gruplar Alevi Mahallelerinde Gerginliğe Neden Oldu


**

Taksim’de tekbir getirerek sokağa çıkan grup “Kafası kesilen askerler için de tepki gösterin” diyen bir kadını darp etti. Polis kadını ve yanındaki çocuğunu gözaltına aldı.

Taksim’de tekbir getiren grup tarafından darp edilen kadını polis gözaltına aldı | Dayanışma

**

Darbe girişimini protesto eden gruplar Alevilerin yoğun olarak yaşadığı İstanbul'un Gazi, Sarıgazi, Gülsuyu, Nurtepe ve Okmeydanı ile Antakya'nın Armutlu semtlerinde mahalle halkına yönelik sloganlar atıp yürümeye başladı. Mahalleliler ve protestocu gruplar arasında yer yer gerginlik yaşandı.

Mahallelilerin gruplara yer yer tepki göstermesi üzerine Alevi vatandaşlar ve protestocu gruplar arasında sözlü ve fiziki sataşmalar yaşandı.
__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti.