Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.07.16, 12:10   #1
CeMKaN
«.. Sıla Yolcusu..»

CeMKaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 945
Mesajlar: 8,717
Ettiği Teşekkür: 80030
Aldığı Teşekkür: 37415
Rep Derecesi : CeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Bitkin
Standart Şerh | Yılmaz Özdil


Sene 2003…

Akp iktidara gelince, Yüksek Askeri Şura kararları kriz haline gelmişti. İrticaya bulaşan subay-astsubay ordudan ihraç ediliyor, Tayyip Erdoğan “şerh” koyuyordu. Mesela… Bir üsteğmen vardı, emrindeki astsubaya “ağabey” diyordu, emir-komuta hiyerarşisi bozulmuştu, şeyh-mürit ilişkisine dönmüştü, astsubay subaya emir veriyordu, işte bunların bile ordudan atılmasına “itiraz” ediliyordu.

*

Ne yapıldı?
*

Tayyip Erdoğan'ın gönlü olsun diye, askeri istihbarat devre dışı bırakıldı. “Bundan böyle askeri personelle alakalı raporları, Milli İstihbarat Teşkilatı versin” denildi. Güya orta yol bulunmuştu… MİT, başbakana bağlıydı. Askeri istihbarata güvenmeyen Tayyip Erdoğan, MİT'e güveniyordu.

*

O günden itibaren, Yüksek Askeri Şura'ya getirilen “irtica raporları”nı MİT hazırladı. Ancak… Enteresan bi durum vardı. MİT tarafından sunulan raporlarda, hep “Kurdoğlu grubu” yeralıyordu. İrticaya bulaşan subay-astsubaylar şu şu şu diye isim isim sıralanıyor, istisnasız hepsinin “Kurdoğlu grubu”na bağlı oldukları belirtiliyordu.

*

(Mehmet Kurdoğlu grubu, Nurcu'ydu… Nurcular sekiz ana gruptan oluşuyor, Yeni Asya grubu, Şura grubu, Med-Zehra grubu, Acz-i Mendi grubu, Yazıcılar grubu, Mustafa Sungur grubu, Mehmet Kurdoğlu grubu ve Fethullah Gülen hareketi… Kurdoğlu grubu, Nurcuların en içe kapanık grubu, gazete-televizyon filan kurmadılar, medyada yoklar, merkezleri Ankara ama, iç anadolu ağırlıklı tüm yurtta yaygınlar, “dershane” adını verdikleri evler kuruyorlar, bu evlerde talebe yetiştiriyorlar, çocuklar bir yandan devletin okullarına gidiyor, lise-üniversite eğitimi alıyor, bir yandan bu dershanelere gidiyor, bu dershaneler bildiğimiz üniversiteye hazırlık dershanesi falan değil, adı dershane, dini-ideolojik eğitim veriliyor, tıpkı Gülen cemaatinin ışık evleri'nde olduğu gibi “ağabey” sistemi var, aslında “hizmet hareketi” sıfatı en önce bu Kurdoğlu grubu için kullanılıyordu, sonra her nasılsa, Gülen cemaati “hizmet hareketi” olarak anılmaya başlandı.)

*

MİT'in Yüksek Askeri Şura'ya sunduğu raporlarda hep bu Kurdoğlu grubu vardı. MİT tarafından irticacı olduğu belirtilen subay-astsubayların tamamı, Kurdoğlu grubu'ndandı. Tuhaftı… MİT'in raporlarına göre, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne sızmış başka tarikat veya cemaat yoktu. Varsa yoksa, hepsi, Kurdoğlu grubuydu.

*

Peki ne yapıldı?
Ne yapılsın… MİT'in verdiği raporlara uyuldu, Kurdoğlu grubuna mensup tüm subay-astsubaylar ordudan ihraç edildi.

*

İyi güzel de… İrticaya bulaşmış olanların tamamının Kurdoğlu grubuna mensup olmaları mümkün müydü? Mutlaka tek tük sızmışlardır ama, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde üniforma giyen irticacıların tamamının bu gruba ait olması mantıklı mıydı?

*

Elbette değildi.

*
Tarikatçı marikatçı tüm subay-astsubay aynı çuvalın içine konuldu, hepsine “Kurdoğlu” damgası vuruldu, kapının önüne konuldu.

*

Şimdi sıkı durun… MİT raporlarıyla, 2003'ten bu yana Fethullah Gülen hareketi'ne mensup olup da, Yüksek Askeri Şura kararıyla ihraç edilmiş bir tek subay, bir tek astsubay var mı?

*

Yok.

*

Yok ama… İşte bugün görüyoruz, 103 general ve amiral, dile kolay, iki binden fazla subay-astsubay Fethullahçılıktan gözaltına alındı. Genelkurmay başkanının emir subayından, cumhurbaşkanının yaverine kadar, burunlarının dibi bile Fethullahçı çıktı.

*

E acaba bunca Fethullahçı, MİT'in gözünden mi kaçtı?

*

İrtica raporları marifetiyle, 2003'ten bu yana… Fethullah Gülen hareketine hiç dokunulmayıp, Fethullah Gülen hareketinin TSK içindeki rakiplerinin temizlenmesi, tesadüf müydü?

*

Cumhuriyet tarihimizde harp okullarından en fazla sayıda öğrenci 2007-2013 yılları arasında atıldı. Bu tarih aralığı, Fethullah Gülen hareketinin TSK'ya en fazla sayıda öğrenci monte ettiği dönem değil mi? O halde, irticacı mirticacı diye atılan öğrenciler kimdi?

*

Aynı tarih aralığı, 2007-2013 arası… Asrın iftirasıyla Türk Silahlı Kuvvetleri'nin esir alındığı, Atatürkçü general amiral ve kurmay albayların hapse tıkıldığı, tasfiye edildiği dönem değil mi?

*

Doğrusu ben pek merak etmiyorum ama, belki akp'ye oy verenlerle, “demokrasi kazandı” diyen süper zeka yeni chp'liler merak edebilir…

*

Akp'yle cemaat imam nikahlıyken, Fethullahçılara nerdeyse devletin tapusu verilmişken… MİT'e hiç sızmamış olmaları, hiç Fethullahçı MİT'çi olmaması, MİT açısından ne büyük başarı di mi?

*

Akıncılar üssü hariç, hiçbir askeri birliğin katılmadığı, adeta başarısız olmak üzere kalkışılmış kalkışmadan sonra… Henüz sabah bile olmadan, şırrak diye 20 bin kişilik Fethullahçı gözaltı listesinin hazırlanması da, daha büyük başarı tabii!


Kaynak
__________________

CeMKaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz CeMKaN'in Mesajına Teşekkür Etti.