Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.07.16, 08:33   #1
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2629
Mesajlar: 30,738
Ettiği Teşekkür: 165987
Aldığı Teşekkür: 181306
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Siz Erdoğan'ın Yaşananlardan Ders Çıkardığını mı Sanıyorsunuz?
Halen laiklik, insanlık, eşitlik, adalet akıllarına bile gelmiş değil. Eee, Demek ki, ders çıkarmadık ve bunca m.ku boşuna yedik...

Ya bu Türk ordusunda kurmay subaylığa, generalliğe terfi eden kimi mahlukatın, akıllarını bir müftü eskisine, bir meczuba, bir üfürükçüye kiralamalarını nasıl açıklamalı?

Devletin onlara generallik vererek, ülkenin güvenliğini emanet etmesi karşısında onların gidip bir soytarıya tapınmalarını izah eden bir bilim dalı veya teori var mı?

Eyy Genelkurmay; eyy omzundan yakasına değin her bir tarafını yıldız ve nişanlarla dolduran, takıp talaştıran beş yıldızlı orduevlerinde gününü gün eden, yıldızlı makam araçlarıyla dolaşanlar... Bu nasıl kurmaylıktır yahu! Nasıl eğitimdir, Harbiyedir?

Yuh yani yuh!!!

Artık bu ülkeyi sevdiğinizden bile emin değilim. Sen tut, Atatürk'ün yurt sevdasını, ilkelerini, telkin ve tavsiyelerini, söylev ve nutkunu bırak... Git bir emperyalist ajanın, bir hokkabazın arkasına takıl, onun müridi ol!

Tuu yüzünüze, tuu adamlığınıza, askerliğinize...

Sizin ne mal olduğunuz bütün kışlalara, hatta en küçük birimlere değin cami-mescit yapılması yarışına girmenizden, laik ordu konseptinden "dindar ordu" konseptine geçmenizden belliydi.

Yüzlerce yazar gibi bunun bir emperyalist proje olduğunu, buna Fetö'nün aracılık ettiğini, amaçlarının orduyu iğdiş etmek olduğunu defalarca yazmış, bu nedenle Fetö'cü savcıların soruşturmalarıyla karşılaşmış, yıllarca mahkemelerde uğraşıp durmuştum.

Atatürkçü yurtsever subaylar yıllarca çığlık çığlığa bunları işaret etmiş, Ali Tatar anlatamamanın çaresizliği içinde canına kıymıştı.

Evet belliydi; asker Atatürk'ün yolundan- izinden ayrılmış, istikbali göklerde, bilimde, fende, uzayda değil, mescitte ve cemaatlerde arar olmuştu.

Belli ki, Harp okulundaki kahrolası öğretmenler, öğrencilerine bilimi, çağı, demokrasiyi, insanlığı hele de laikliği öğretmez olmuşlardı.

Sonra;

Sonra asker içindeki bozulmanın düzeyine, bozulmanın en başat sorumlusu Tayip Erdoğan bile şaşırmıştı! Darbe gecesi yüzü sapsarı olmuş, korkmuştu!

DERS ÇIKARDI MI?

Ektiğini biçiyor sık sık "demokrasi" diyordu. Kafasını duvara çarptığında aklına ilk gelen şey demokrasi olmuştu.

Beslediği, "ne istediyse verdiği" kobra yılanı ülkeyi zehirlemiş, sıra Ona gelmişti.

Ders çıkarılması gerekirdi değil mi?

Ama hayır... "Kırk yıllık Hani olur mu Yani" özdeyişinde olduğu gibi yine ders çıkarmamış, nefeslendikten hemen sonra yandaş ve yağdanlıkların; "Harbiyelere İmam Okullarından da öğrenci alalım" tavsiyelerine sessiz kalmıştı.

İdris Bitlisi'yi, Said-i Nursi'yi, Şeyh Said-i, Derviş Vahdeti'yi, Fetullah'ı vb. bir çok meczup musibeti yaşadık... Daha dün canlı canlı İnsan yakanları savunan- koruyanlar bürokrasinin en tepelerine getirildi.

Demek istiyorlar ki; "bir kez de Süleymancıyı, Nakşi'yi, Cinciyi, Nursi'yi, Ensarcıyı deneyelim, devleti onlara teslim edelim..."

Halen Iaiklik, insanlık, eşitlik, adalet akıllarına bile gelmiş değil.

Eee,

Demek ki, ders çıkarmadık ve bunca m.ku boşuna yedik...

Odatv.com - Murtaza Demir
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.