Tekil Mesaj gösterimi
Eski 31.07.16, 02:44   #5
Rosebud
Uzman Üye

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 435
Ettiği Teşekkür: 8501
Aldığı Teşekkür: 10088
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Nazlı Ilıcak: Örgüt Olduklarını Yeni Anladım

Hakikaten bu kandırıldım savunması izaha muhtaç bir konu...
O kadar çok soru var ki.
Bunu ilk söyleyen RTE olduğu için o açıdan ele alıyorum:
Kandırılmak için öncelikle bir akit olması gerekiyor, burada nasıl bir anlaşma, nasıl bir ilişki mevcut kimse bilmiyor,
İkincisi böyle bir mafyatik ilişkinin sırf iyi insan diye sisteme monte edilmesi devlet mekanizmasının işlemediğini, işletilmediğini gösterir ki hiç bir gerçek demokraside böyle ilişkiler olmaz, meselâ en azından ben Obama'nın tahsilsiz bir papazı sırf iyi insan diye devletin işleyişinde söz sahibi yaptığını duymadım, böyle bir şey zaten bir demokraside kafadan suçtur artı lâikliğe aykırıdır.
Üçüncüsü; diyelim ki beni bir arkadaşım ikna etti ve birlikte komşumun evine girdik, neyi var neyi yok çaldık...
Şimdi ben çıkıp da; ''ben onunla zaten kavga ettim, beni kandırdı'' desem işlediğim suçtan feragat edebilir miyim! Böyle bir hukuk, böyle bir adalet anlayışı dünyanın neresinde var!
Her şey bir yana, verdiğim örnekte nasıl ki arkadaşım benden hırsızlık yapmamı isterken, hırsızlığın yanlış ve kötü bir şey olduğunu bilmemem mümkün değilse, RTE'nin de; ne idüğü belirsiz bir cemaatin devlet içinde yapılanmasına izin verirken, yapılanmayı geçtim ülkenin kuruluş felsefesine aykırı tüm isteklerini yerine getirirken bunun suç olduğunu bilmiyor olması da düşünülemez, ortalama IQ'su olan herkes demokratik, laik bir hukuk devletinde bunun söz konusu olamayacağını ve suç olduğunu zaten bilir.
Sözün özü; RTE'yi kahraman yapan milleti bilmeli ki bir devlet adamının kandırıldım demesi devletin işlemediğinin açık itirafı olduğu gibi tam tersine bir acizlik konusudur ve normal demokratik çağdaş bir ülkede istifayı gerektirdiği kadar cezai işlem de gerektirir.
Ama bunca karanlığa rağmen argümanlarımız artık çok daha net ve bu netliğin Tayyip'in etrafındaki çemberi er ya da geç daraltacağını öngörüyorum, Tayyip Erdoğan bugün her ne kadar çok güçlü gibi görünüyorsa da aslında son 14 yılın en zayıf dönemini yaşıyor o nedenle de muhalefetin bu durumu çok iyi değerlendirmesi gerekiyor.

Yağmur komünisttir; çünkü herkese eşit yağar,
Rüzgar ise kapitalisttir, zayıf olanı yıkar.
Ernesto Che Guevara
Rosebud isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.