Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.08.16, 01:03   #15
Rosebud
Uzman Üye

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 435
Ettiği Teşekkür: 8501
Aldığı Teşekkür: 10088
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Nazlı Ilıcak: Örgüt Olduklarını Yeni Anladım

E doğru söze ne denir ki @birbilen.
Teşekkür ederim...
Bu köşe yazarı suçlaması(!) daha önce de farklı bir forumda bana yapılmıştı, hatta adam daha da ileri gidip ortalığı velveleye vermiş; ''arkadaşlar bu üye başkalarının yazılarını burada kendisininmiş gibi kopyalıyor dikkat ettiniz mi köşe yazısı gibi zaten'' diyebilecek kapasitedeydi.
Bunlar zaten benim muhatabım değil çünkü gerçekten uyuyan birini uyandırabilirsiniz ama uyuyor taklidi yapanı asla...
O yüzden benim hedefim bunların gıyabında gerçekten uyuyanlar...
Hani birileri okur da feyz alır diyorum yoksa köşe yazarlığını kötü bir şey sananlara bir şey anlatamazsınız.

Hazır söz açılmışken köşe yazarlığıma devam edeyim, önceki yazımdaki eksikleri tamamlayayım yine onun gıyabında.

--------

Tayyip Erdoğan iktidara geldikten sonra ilk işi Yüksek Askeri Şura'da ordudan atılan subaylara şerh koymak oldu yani atılmalarını engelledi, engellediği yetmiyormuş gibi kendisinden önce ordudan atılan subayları devletin başka kademelerinde görevlendirdi, yani ödüllendirdi.
Peki bütün bunlar olurken sizin gibi düşünenler ne yapıyordu!
''Helâl olsun dindar başbakana'', ''Dinsiz askerler'' , ''Artık eski Türkiye yok'' gibi ideolojik güzellemelerle orduyu karalamakla meşguldünüz, tıpkı Ergenekon davalarında muvazzaf askerlerin birer birer tutuklanarak ordu tasfiye edilip yerine Fethullah'çılar yerleştirilirken yaptığınız gibi...
Demek ki neymiş!
Lâiklik bu ülke için çok önemli bir kavrammış...
_ Birileri halâ kendi gibi düşünenlerinin orduda, kamuda, her yerde önünü açma çabasındaysa,
_ Sırf İmam Hatiplileri sokabilmek uğruna tüm liselerden TSK'ya öğrenci yetiştirilecek diyebiliyorlarsa,
_ Nurettin Canikli çıkıp; 'Yönetici olmayan cemaat sempatizanlarını kamuda tutabiliriz' diyebiliyorsa,
_ Erdoğan, darbe karşıtı mitinglere, İslâm'ı bu derece yozlaştıran Muaviye'nin Rabia işaretiyle çıkıyor ve gerici bir ayaklanmanın sembolü olan Topçu Kışlası'nı Taksim'e yapacağız diyorsa,
_ Yine aynı Erdoğan diğer cemaatler için ''müsterih olsunlar'' diyebiliyorsa,
Türkiye cumhuriyetinin varoluş felsefesine aykırı eğilimleri hızlanarak sürüyor demektir.
Bu da demektir ki lâikliğin ve Atatürk'ün önemini hâlâ anlamamış daha doğrusu anlamak istemeyen bir yönetim erkiyle karşı karşıyayız...
O halde geçmiş olsun Türkiye.

Yağmur komünisttir; çünkü herkese eşit yağar,
Rüzgar ise kapitalisttir, zayıf olanı yıkar.
Ernesto Che Guevara
Rosebud isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.