Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.08.16, 12:23   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 541
Mesajlar: 2,815
Ettiği Teşekkür: 21794
Aldığı Teşekkür: 11418
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Hakaret ve Eleştiri

HAKARET VE ELEŞTİRİ
Basın yazıyor.. Zat-ı devletleri hazreti imam Recep Tayyip Erdoğan, bir Alman vatandaşı şovmen dışında ve özellikle Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli hakkında açtığı hakaret davalarından vaz geçerek hakaretçileri bir defaya mahsus affetmiş.. Heyt bre ne büyüklük, ne büyük bir alicenaplık, aşk olsun doğrusu..
Keşke diyorum hakaret ve eleştiri kelimelerinin ne anlama geldiğini bir bilmiş olsaydı hazret Erdoğan!


Eleştiri dendiğinde üzerinde ittifak edilen tarif; bir insanı, uygulamalarından, tavır ve hareketlerinden, jest ve mimiklerinden, ortaya koyduğu çoğunluğun yanlış dediği yaptıklarını, kritik yaparak inceleme sonucu olan doğruları, düşünce ve fikir hürriyeti açısından sözlü yazılı geniş halk kitlelerine deklare etme, hatta miting meydanlarında yüksek sesle haykırarak katılanlarla paylaşma!


Üzerinde ittifak edilen hakaret tarifi; onur kırma, onur sayılan depğerleri aşağılama, sövme fiili dahil, küçük düşürücü söz ve davranış..


Diğer devlet memurlarından farklı olarak TCK 299 madde hazret Erdoğan’a sövülmesin, onur saydıklarına söz ya da davranışla küçük düşürücü hareketler yapılmasın diye özel olarak konulmuş izole edici kanunlardan biridir.. Ve çok ağır hükümler içermektedir.. Hele hele bu kanun AKP’lileşmiş bir hakimin önünde ve hakaret zanlısı olarak mahkemeye getirilmiş birisi varsa yandım gülüm keten helvası.

Daha düne kadar hazret Erdoğan tüm eleştiri ve kritikleri kendine hakaret sayıyor, yazıları, yorumları, tiyatro oyunlarını kendilerine bir darbe girişimi ve hakaret sayıyordu..Hakaret ve eleştiriyi tefrikden yoksun olanlar dana altında buzağı arayıp, kendilerini, çocuklarını, hükümetlerini işbirliği içinde oldukları rantçıları izole kanunlar ile korumaya muaffak oldular, kindar ve dindar Erdoğan’ın hışmından binlerce kişi hakaret etti suçlaması ile ceza ve tazminat davalarından kurtulamadılar..
03.08.2016/Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla