Tekil Mesaj gösterimi
Eski 04.08.16, 19:23   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Demokrasi Deyip Geçmeyin


Demokrasi Deyip Geçmeyin


DEMOKRASİ ’nin olduğu ülkeler demokrasisi olmayan ülkelere, idari, sosyal, hukuki konularda demokrasilerde olması gerekenleri sıralar önerir, ilişkilerinin sağlıklı işlemesi açısından bunu isterler!!

Uluslararası kavramlar ve evrensel insan hakları sözleşmeleri ile pekiştirilip geliştirilen demokrasiler, devletler nezdinde içselleştirilen, tam demokrat ve temel insan hakkından yana olan, dünyaca kabul görmüş demokratik ülkeler kriterleri olarak olarak ortada durur!

Demokrat ülkeler ve kişiler demokrasiyi hedefe varmak için araç sayanlar gelip geçtikçe baksın demokrasiyi görsün derler.. Bu kriterlerin olmadığı anti demokrat olan ülkelere bu hususların yapılmasını, ülke halkının ve devletinin yaşamına geçirilmesini, ikili ve çoklu ilişkilerin düzeyli olması açısından ön şart sayarlar..

Tınlayanlar olur, demokrasi nimetini görüp yönelenler olur ama, bizdeki zat-ı devletleri her şeyi bilen, tek adamlık benim hakkımdır diyen, yargı elimizi kolumuzu bağlıyor deyip, yargıyı partisinin büroları haline getiren, imam Recep Tayyip demokrasi nimetini görür, yan gözle bakıp geçer ama ileri demokrasi safsatası ile etrafa çaka satmaktan vazgeçmez..


Türkiye Cumhuriyeti devleti idaresinde olanlara, 14 yıldır yukarıda ifade etmeye çalıştıklarımız, iç ve dış platformda çeşitli oluşumlar tarafından önerilir ama, demokrasiyi Anti demokrat olanların tınlamadığı görülür..,

Faşizan eğilim ve dikta heveslisi olanların unuttukları demokrasiyi, 15 Temmuz darbe kalkışmasını gördükten sonra hatırlamaları, Cumhuriyeti, Atatürk’ü, 10. yıl marşını darbe kalkışmasından sonra hatırlamış olmaları, AKP genel merkezine çok büyük boy Atatürk resmi asarak hatırlamaya çalışmaları, hatta Atatürk vari kalpak giyerek toplantılara gitmeleri çok manidardır..

Diktatörler veya dikta heveslisi olanların gelişleri demokratik yoldan olsa dahi, gidişleri ve sonları daima anti demokratik olur, tıpkı geçmiş diktatörlerin akıbetlerinde olduğu gibi..


04.08.2016/Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.