Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.08.16, 19:45   #7
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 77
Konular: 573
Mesajlar: 2,558
Ettiği Teşekkür: 19204
Aldığı Teşekkür: 11086
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Terörizm | Tanımı | Amacı

En doğru ve üzerinde en ittifak edilen terörizm kavramı, aşağıya aldığım ve bu yazı başlangıcında belirtilen tanımdır. Terörzm ve terör, içinde bulunulan koşullara, idari yapıların tutum ve davranışlarına, toplumun sosyo ekonomik sosyo kültürel değişkenlikleri, kökten dinci gurupların tetikleyebileceği, çok farklı ilke amaç ve kazanım için toplu ve bireysel olarak yıldırma, çökertme, susturma, kazanma biçimleri olarak dünyanın bir çok yerinde farklı olarak görülebilmektedir.

Paylaşım için teşekkürler efendim..


Terörizm kavramı, terör yöntemlerinin siyasi bir amaçla örgütlü,sistemli ve sürekli bir şekilde kullanılmasını benimseyen bir strateji olarak terör kavramından ayrılmaktadır. Terör terimi, dehşet ve korkuyu belirtirken terörizm, bu kavrama süreklilik ve siyasal içerik katmaktadır.
Buradan hareketle terörizm, "Savaş ve diplomasi ile kazanılmayan sonuçları elde etmek, korkutmak ve itaat ettirmek için bir teoriye , felsefeye ve ideolojiye dayanılarak siyasi maksatlarla, iradi olarak terör ve şiddetin sistemli ve hesaplı bir şekilde kullanılmasıdır" şeklinde tanımlanabilir.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla