Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.08.16, 18:51   #3
alamancı
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 239
Ettiği Teşekkür: 234
Aldığı Teşekkür: 845
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Darbe Girişimi, AKP Projesidir.

Darbe sonrasında ortaya çıkan bilgiler,bu darbe girişiminin Erdoğan'ın tesgahı olduğunu göstermektedir:


--2 İlginç bir şekilde 17/24 Aralık 2013 operasyonlarından sonra, Emniyet ve Yargı içerisinde büyük bir temizlik yapan Erdoğan, Cemaat’in Ordu içerisindeki uzantılarına dokunmadı.Hatta bu durum kamuoyunda büyük bir eleştiri konusu oldu.Bugün ortaya çıkan tablodan da anlaşılmaktadır ki, Erdoğan Cemaat’in Ordu içerisindeki uzantılarına bilerek dokunmayarak ve etrafını tamamen kuşatarak, onları başarısız bir darbe girişiminin içerisine çekerek, bu darbeyi bastırma görünümü altında kendi darbesini derinleştirmek ve iktidarı tam ele geçirmek istemekteydi. Ordu içerisindeki Cemaat kadrolarını teker teker tasfiye etmek varken,bunu yapmayarak, onları kendi darbesini gerçekleştirmek için kullanmıştır.

MİT bu darbenin neresindedir? Bu darbeyi uzun zamandan beri izleyen MİT, hangi adamlarını bu darbeciler içerisine sokmuştur ve bu darbecileri nasıl kendi kucaklarına düşmeleri için manipüle etmiştir? Darbecilerin zamansız bir şekilde harekete geçmeleri için hükümet, bu darbeci kadrolara operasyon olacağı haberini yaymış ve onlar da bu durum karşısında hemen harekete geçmek zorunda kalmışlardır.İşte bununla ilgili Cumhuriyet’te Ahmet Şık’ın haberi:

“ Ankara’dan istihbarat kaynaklı bir takım iddialar: Ordudaki Cemaat kadrolarına yönelen soruşturmalarla ilgili 16 Temmuz sabah erkenden operasyonların ilk dalgasının yapılmasına karar verildi. İzmir askeri casusluk davası kumpas soruşturmasın savcısı Okan Bato’nun şüpheli listesindeki askerlerin tamamı hakkında gözaltı kararı var. Bunun dışında komuta kademesindeki birçok rütbeliyi kapsayan gözaltı kararı verilmişti.

Savcı Bato’nun, Ağustos şurasından önce operasyonların başlatılması önerisi Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylanmıştı. Gözaltı kararları ve yapılacak operasyonlarla ilgili Genelkurmay’a bilgi verildi onay alındı. Bu sabah 04’te operasyonlar başlayacaktı. Aralarında darbe girişimine kalkışanların da bulunduğu haklarında gözaltı kararı verilen tüm askerler teknik takip altındaydı.

15 Temmuz gündüz saatlerinde teknik izleme yapan birimler olağan dışı hareketlilik gözlemlendiğini rapor etti. Ancak ne olduğu anlaşılamadı.

15 Temmuz gecesi ise darbe girişimi ortaya çıktı. Tahminen daha ileri tarih için planlanan darbe girişiminin B planı devreye sokuldu. Jandarma ve Hava Kuvvetleri merkezli darbe girişiminin beyni Cemaat. Sayıca çok büyük değillerdi ve ordu içinden destekleri zayıf kaldı. AKP ve Erdoğan karşıtı asker ve sivillerin kendilerine destek vereceklerini, AKP yanlılarına karşı yanlarında duracağını düşündüler.” (Ahmet Şık,Cumhuriyet ,16 Temmuz 2016)
__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti.