Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.08.16, 18:53   #5
alamancı
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 239
Ettiği Teşekkür: 234
Aldığı Teşekkür: 845
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Darbe Girişimi, AKP Projesidir.

Darbe sonrasında ortaya çıkan bilgiler,bu darbe girişiminin Erdoğan'ın tesgahı olduğunu göstermektedir:

4-- Bir başka ilginç durum da MHP lideri Devlet Bahçeli’nin “haklı” çıkmasıdır. Kendi partisindeki muhaliflerin hareketini her fırsatta Cemaat’in MHP’yi ele geçirme girişimi olarak sunan Bahçeli’nin,Erdoğan’ın bu darbe girişiminden haberdar olduğu ve gizli bir şekilde Erdoğan ile ittifak yaptığı anlaşılmaktadır. Bahçeli’nin partisindeki muhalifleri Cemaat ile ilişkili göstermesi tesadüf değil, Erdoğan ile yapmış olduğu gizli anlaşmanın sonucudur.Bahçeli’nin “haklı” çıkması dahi , bu darbenin perde gerisinde , Erdoğan tarafından uzun zamandan beri hazırlandığının açık bir göstergesidir.Bahçeli kendi koltuğunu kurtarma karşılığında, Erdoğan’ın darbesinde figüran olmayı kabul etmiştir.

Erdoğan 15 Temmuz olaylarında göründüğü gibi masum değildir. Cemaat’in darbesinin arkasına kendi darbesini yerleştirmesi görüşü ne komplodur ne de yabana atılacak bir fikirdir. Karanlıklar Prensi Hakan Fidan, IŞİD üzerinden Türkiye’ye füze attırarak Türkiye’nin Suriye’ye girmesine temel hazırlamayı biliyor da, Cemaat üzerinden bir provakasyon ile darbe yapmasını mı bilmiyor ? Yoksa insanlar Erdoğan ve AKP’nin bu kadar akıllı ve yetenekleri olmadıklarını mı düşünüyorlar? Bu insanlar sandığımızdan da akıllı ve zeki insanlar.

15 Temmuz olaylarında karanlıkta kalan ve tuhaf bir çok olay var.Darbeciler linç edildiği için ve tamamen itibarsızlaştırıldığı ve de tamamen kendilerini ifade etmeleri engellendiği için, hükümetin her dediği kamuoyu tarafından hemen doğru kabul edilmekte ve “yutulmakta”dır. Örneğin bu tuhaf olaylardan birisi de Meclis’in bombalanması olayıdır.Bu bombalamayı gerçekten kim yaptı? Bu bombalamanın hükümete yarayacak bir şekilde gerçekleşmesi tuhaftan da öte ve bu 15 Temmuz darbesinin en karanlık taraflarından birisidir.Darbeciler darbe ile başka siyasal güçleri de kendi yanlarına çekmek istiyorlardı ve TRT’de yayınladıkları bildiride de “demokratik ve parlamenter sisteme ve de insan haklarına saygılı bir sistem” kurmak istediklerini belirttiler.Bunun tersi olan bir eylemi niçin yapsınlar? Buradan da Meclis’in kimin tarafından bombalandığı kendiliğinden anlaşılmaktadır.

Bunun gibi bir sürü olay vardır: Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanları’nın tutuklanması, Erdoğan’ın kaldığı otelin bombalanması,Saray’ın bombalanması,MİT’in taranması, Erdoğan’ın uçağının sözde jetler tarafından taciz edilmesi vs. Bütün bunların doğruluğunu kim teyit edecek ve bunu yapanlar gerçekten kimdi? Hükümetin adamları mıydı yoksa darbecilerin adamları mıydı?

Madem MİT bu darbe tezgahının içindedir o zaman başka sorular akla gelmektedir: MİT darbecilerin “beynine” ne kadar sızmış ve onların darbesini ne kadar hükümete yarayacak şekilde manipüle etmiştir? Darbeciler içine sızdırılan adamların ne kadarı öldürülmüş ya da çıkan çatışmalar da öldürülmüştür? Ordu içerisindeki Cemaat kadrolarının ne kadarı ajanlaştırılarak çift taraflı kullanılmıştır?
__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti.