Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.08.16, 14:39   #1
Chevy
XooX

Chevy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 189
Ettiği Teşekkür: 2382
Aldığı Teşekkür: 7203
Rep Derecesi : Chevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyor
Ruh Halim: Merakli
Standart Kol Kırığı Hakkında - Yardım

Merhabalar değerli arkadaşlar başıma gelen talihsiz bir olay hakkında yardımınıza ihtiyacım var.
umarım başınıza gelmemiştir ama eğer geldiyse kol kırığı hakkında fikirlerinizi tecrübelerinizi ve bilginizi paylaşırsanız sevinirim

ilk defa kolum kırıldı merdivenden düşme sonucu ön kolun iki kemiğinden biri olduğu için bayağı kritik bir kırık ve tedavisi zor...
biraz deneyimsizim bilgim hiç yok bu konularda

ilk gece acile gittiğimde beni uyuşturup kolumu eğip büküp alçıya aldılar.
daha sonra kontrole çağırdılar
kontrolde ise ameliyat olabileceğimi söylediler ve istersemde yaptırmayacağımı söylediler açıkçası muallakta kaldım

doktor ameliyat olursam platin takacak ve o metal parça ömür boyu kolumun içinde duracak
eğer olmazsam kemik yine kaynayacak ancak yüzde 50 ihtimalle eğri kaynayabilirmiş eğer bu olursa kolumu yeniden kırıp düzeltmek için tekrar operasyon gerekecek
ben diğer ihtimali ameliyatsız bir şekilde düzgün kaynamasını umut ediyorum

şimdi sizin başınıza hiç böyle birşey geldi mi?
platin taktırmak gereklimi ? yan etkileri var mı ?
veya platinsiz bir şekilde düzgün kaynamasını mı umut etmeliyim?

ameliyat istemem açıkçası ama mecbursamda yapacak birşey yok.
hangisi mantıklı olur ki?

şimdiden teşekkürler

tek elimi kullanabildiğim için imla ve yazım yanlışları yapmış olabilirim kusura bakmayın
Chevy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Chevy'in Mesajına Teşekkür Etti.