Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.08.16, 16:40   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 542
Mesajlar: 2,817
Ettiği Teşekkür: 21800
Aldığı Teşekkür: 11424
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart İslam Ülkeleri

İSLAM ÜLKELERİ


2009 yılında TOBB tarafından yapılmış olan bir araştırmaya göre dünyada en fakir 48 ülkeden 22 tanesi Müslüman ve ne gariptir ki, bu 22 ülkenin idarecileri, zenginlik ve kişisel servetleri açısından dünyada ilk 10 arasında kabul görüyor du yaklaşık 7 yıl evvel...


Günümüz dünyasında İslam ülkesi olarak kabul edilen ülkelerde değişen bir şey var mı? Yok!! 7 yıl önce demokrasi, kadın hakları, sosyal yaşam, yoktu, gelir dengesindeki adaletsizlik vardı, din yerine dincilerin var ettikleri safsatalar vardı.. Bu günde aynen devam ediyor..


Çoğu İslam ülkelerinde evrensel insan haklarının esamisinin okunmadığını, Demokrasi ve laiklik ise bu ülkeler ve özellikle idarecileri için tu kaka ve konuşulmaması gereken hususlar olduğunu, Türkiye dahil bir çok İslam ülkesi kabul edilen ve şahsi mal varlıkları açısından daima konuşulan ve irdelenen idarecilerinin, aynı zamanda emperyalist güçlerin ülkelerinde işbirlikçisi olduğunu artık dünyada bilmeyen kalmadı.. Tıpkı orta doğuda emperyalist güçlerin planlarının eş başkanlığı gibi..

''İslam ülkeleri olarak ne zaman özümüzden uzaklaşsak zillete düşmüşüz. Dünyanın en fakir 48 ülkesine baktığımız zaman 22 tanesi İslam ülkesi. Bunun sebebi ne diye düşünebildik mi? Dünya enerji kaynaklarının yüzde 90'ı İslam ülkelerinden çıkacak ama zengin olamayacaksınız. 57 İslam ülkesi bir Alman ekonomisi yapmıyor. Biz de bir noksanlık var.'' Demiş 2009 yılında TOBB başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu..

Hisarcıklıoğlu acaba hangi (öz) den bahsetmiş ki, İslâm ülkeleri zillete düşmüş? Ülkesi fakir, ülkesi aç, ülkesinde insan hakları olmayan, ülkesinde demokrasi olmayan, ülkesinde gelir dağılımında adalet sağlanmayan, ama kendileri dünyanın önde gelen 10 kadar zenginleri arasında sıralanan ve üstelik adı güya Müslüman olan idarecilerin varlığı zillete düşmüşlüğün sebebidir. İdarecilerinin kendileridir.

7 yıl önce bir toplantı vesilesiyle buyurmuşlar TOBB başkanı Hisarcıklıoğlu; Dünya enerji kaynaklarının yüzde 90'ı İslam ülkelerinden çıkacak ama zengin olamayacaksınız. 57 İslam ülkesi bir Alman ekonomisi yapmıyor. Biz de bir noksanlık var. demişler..

Bir değil bir çok noksanlık var.. Türkiye dâhil noksanlıklar konusunda belki 57 ülke arasında sıralamaya girilir, ya BM ve AB nin sıralamalarında dünya göstergesi sıralama durumlarına ne demeli?

İslam ülkelerinin Türkiye dahil iflah olmaması için emperyalist güçler ellerindeki planları uygulamaktan, dost görünüp düşmanın bile yapamayacaklarını gözlerini kırpmadan yapmaya devam ediyorlar..Bu ülkelerin idarecilerini ise servet üstüne servet yapmalarına göz yumarak koruyor ama kullanıyorlar.. İşte zillete düşmek burada başlıyor...

11.08.2016
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.