Konu: Yaşam
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.08.16, 12:15   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Yaşam

YAŞAM


Yaşam ne kadar kısa, yaşayanlar, yaşamı arzu ettikleri gibi yaşayamayanlar hepsi yaşam içinde kıvranıp duruyor.. Nereye kadar? Yaşam son buluncaya kadar!! Ezalar, cefalar, sefalar hepsi yaşamın içinde kimi yaşandı, kimi yaşanıyor, kimisi yaşanacak.. İnananlar için yazgı, bir adıyla kader, bir başka adıyla alın yazısı!


Yaşamdan çok şey bekleyenler, daha yolun başında yaşamı tanzim etme adına gelecek için planlar yapmaya başlar, planlar biraz ebeveynlerin, biraz değer verilen büyüklerin irşadları, iknaları, ikazları ile olur. Okuldu, askerlikti, işti, yaşamı idame ettirecek kazanılan para idi, yaşam alanında seçilecek sosyal çevre idi, yaşanılacak mekan edinme idi derken, sıra gönül işlerine gelir ki, seç seçebilirsen, önünde flört etmeye hazır namzetler içinden flört edeceklerin, bunların içinden hayat arkadaşın olmaya namzetlerin seçimi, birinde karar kılma, söz, nişan düğün derken kendini “iyi günde kötü günde, hastalıkta sağlıkta, varlıkta yoklukta yanında olmaya vaadi ile nikah denilen tapu, tapunun senedi olan evlilik cüzdanı ile karar kıldığının yanında bulur insan kendini..”.Belki hayatın en zor evresi bundan sonra başlayacak....


Bir düşünür demiş ki ..Dalından kopan yaprağın akıbetini rüzgar tayin eder.. dalından kopmamalı insan iyi tutunmalı


Öyle bir tutunmalı ki geriye döndüğünde keşkeleri olmamalı yaşadığı her şeyin bir anlamı olduğunu bilerek yaşamalı insan denilen muhteşem varlık!!! Muhteşem dedik ama neye göre muhteşem? Ölçüsü kıstası var mı? Bilen yok..


Halk içinde biraz mütedeyyin, biraz halim salim, biraz tevekkül içinde olan ve bir hırka bir lokmayı yaradana şükrederek ananların, başkalarının hakkına hukukuna gözü gibi bakıp koruyanların yüzü suyu hörmetine hâla dünya dengelerinin yerli yerinde olduğuna inananların varlığı, belki mensubu oldukları ülke ve toplum düzenini ayakta tutuyordur.. Bu fasılda olanlar kendilerine bahşedilmiş aklı, sahip oldukları vicdanı, insanlık erdem ve şerefini Rahmani yolda kullananlardır..


Öbür tarafta akli ferasetlerinin tümünü saf, mütedeyyin, başkasının hak ve hukukunu gözetip koruyanları avlamakla, onları kandırmakla geçinenler akıllarını şeytani yolda kullananlardır.


Bunların içinde politikacı, idareci geçinenler vardır yapar yapar sonra döner kandırıldık, aldatıldık der sonra Tanrı ve millet bizi affetsin der ama kendisi kandırmaya, halkın ulvi, dini, milli, manevi duygularını sömürerek haramdan bina, haramdan servet yapmaya, yakınlarınında yapmasına aracılık ederler..


Böyle yapanlar, Karacaahmet mezarlığı yanındaki yolu çokca kullanır, duvarındaki her canlı ölümü tadacaktır yazısını okumasına rağmen, bildiğinden bir parmak geri kalmaz..


Bey hey gafil, be hey kendini beğenmiş gurur ve kibir abidesi senden önce Hitler’mi gitmedi? Markoslarmı gitmedi? Mussolinimi gitmedi?
Kimler geldi kimler geçti hepsi gittiler şimdi orada inandıkları Tanrı ile başbaşalar..
Biz istiyoruz ki, hani şu safları, mütedeyyinleri, bir lokma bir hırkaya razı olmuş tevekkül içinde olanları, öbür tarafta Tanrı’larının eline bırakmadan hukuk devleti olanlar hukuk içinde yargılansınlar cezaları şehirlerin meydanında suni yapılmış gövdelerine yafta olarak asılsın, Halk oh be dünya varmış dünyada hukuk varmış desin...
Dünya ve yaşamı çok uzun var sayanlar inanın yaşam çok kısa başlangıç girişinde azıcık belirttik.. Biraz kendinize gelin benliğinize dönün halkı aldatmaktan vaz geçin...

16.08.2016
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla