Konu: Bozuk Düzen
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 18.08.16, 15:01   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21781
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Bozuk Düzen

DÜZEN BOZUK
1970-1971 yıllarında kamu düzeninde işlerin iyi gitmediği, devlet hayatında gelir dağılımındaki adaletsizliği, vergi salınımındaki adaletsizliği, köylü kentli sosyal yaşam farklılığını, demokrasideki eksikleri, devlet vatandaş, vatandaş polis, vatandaş devlet memuru arasındaki negatif işlerin tümünün adı ve vurgulaması BOZUK DÜZEN olarak anılırdı..Bozuk düzen çok aykırı ve uçlarda kamplaşmalara dönüşen sonrasında kurtarılmış mahalleler hatta şehirleri getiren bölünme sonunda 1980 askeri darbesini getirdi.. Bozukluğu vurgulayan her şey bozuk düzen olarak nitelenir, değer verilen politikacılardan Bülent Ecevit rahmetli slogan olarak çokça kullanırdı..

1970 yıllardan günümüze yaklaşık 40 yıl bir zaman geçmiş o yıllardan bu güne hükümetler değişmiş askeri muhtıralar olmuş, darbeler olmuş ama bozuk düzen dedikleri düzenin düzeleni yerine başka bozulanlar ikame edilmiş, düzen bozuk düzen olarak işlemeye devam etmiştir.


40 yıldan beri devlet kadrolarının içine sızmaya çalışan, mütedeyyin insanların inançlarını da istismar ederek adını sağcı mukaddesatçı koyanların iktidar olduğu dönemlerin tümünde Atatürk tarafından kaldırılan tekke ve zaviyeler yeniden ihdas edilerek önce merdiven altına sonraları Apt. toplantı salonlarına, sonra mahalle camilerine sonra sağcı belediyeler tarafından her mahalleye yapılan güya sosyal tesislere kadar girmiş virüs olmuştur..


Toplumsal virüsler, insanları kategorize ederek kamplara bölecek hale getirmiş, polisin, ordunun, maliyenin, eğitimin, sağlığın velhasıl devlet katmanlarının neresi varsa hepsine girmiş yuvalanmışlar… Devletin içinde uyanık ve duyarlı olan vatandaşlar, yazar çizer düşünür entelektüel insanlar aman demişler bunlar geliyorrrr.. Diye feryad-ı figan etmişler.. El imdat bunları görün duyun demişler, sağır kulaklar duymamış, kör gözler görmemiştir..


Ve bozuk düzen dediğimiz düzenin son 14 yılını en katmerli şekilde paralel devlet olanlar sayesinde yaşamışız, halen yaşamaya devam ediyoruz ..Paralelin ve virüsün bir tarafı FETÖ, diğer tarafı AKP ve idarecileri!


Bu günkü bozuk düzende sayıları binleri bulan tutuklananlar, görevden alınanlar, dün badem bıyıklı vali olup bu gün Silivri istirahâtgâhında olanlar hepsi paralelin kumpasçıların bir ucu olanlar tarafından yaftalandı yeni darbeci ve vatan hainleri ilan edildiler!!! Ya hu ne kadar çok vatan haini üretmişiz aşkolsun bize, tarihte eşi menendi olmayacak sayıda vatan haini!!!


Tüm bu virüs olanlar, cemaatler, tarikatler, Atatürk ve Cumhuriyet düşmanları, anti laik olup, şeriat devletinden İslam devletinden söz edenlerin, dincilerin, dini siyasete alet edenlerin başı zamanında ezilse idi, kanun önünde kıpırdayamaz örgütlenemez hale getirilseydi, her havuç gösterene tuz alıp gidilmeseydi, bu gün dinci denilen paralelin iki ucuda olmayacak, devletin tüm katmanlarındaki kadrolaşmalarda olmayacaktı.


Buyurun fırsat bu fırsat diyenler paralelin öteki ucunu avlamaya çıkmışken, Cumhuriyet ve ilkelerinden yana olan Atatürkçü olan ve idareye muhalif olanları da ber taraf etmeye çalışıyor.. OHAL kanunları da cabası.


18.08.2016
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla