Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.08.16, 00:46   #2
birbilen
Üye
birbilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 44
Ettiği Teşekkür: 2
Aldığı Teşekkür: 960
Rep Derecesi : birbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyor
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Tantan: AKP’nin yaptıklarını yapsak bizi asarlardı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi CeMKaN Mesajı göster

CHP’li bir üye komisyonda görev alacak AKP’li üyenin ‘koyu fethullahçı’ olduğunu öne sürdü.
Bu kişinin daha önce Fethullah Gülen’i göklere çıkaran açıklamaları ve yazıları bulunduğu hatırlattı.
CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen de komisyondaki AKP’li Hüseyin Kocabıyık’ın görevlendirilmesine karşı çıktı ve şunları söyledi.

‘Hüseyin Kocabıyık’ın görevlendirilmesinin AKP’nin FETÖ ile mücadele etmediği, etmeye de niyetinin olmadığını, tamamen durumu idare edip kendi üzerine düşen sorumlulukları örtbas etmeye yönelik bir atamadır’
CHP Milletvekilleri çok haklıdır.
AKP ve Tayyip Erdoğan , FTÖ'cü darbe bahanesi ile ilan ettiği OHAL'e dayanarak aldığı yetki ile saltanat devleti yolunda hızla ilerlerken,
diğer taraftan oluşabilecek tepkileri yatıştırabilmek için ''Birlik'' mesajları verirken, alınan hiç bir kararda muhalefetin istek ve dileklerine yer vermeyerek, kendi çizdiği çağ dışı saltanat yolunda birlik olunmasını istiyor.
İktidarı ve devlet kadrolarını ele geçirebilmek, TSK ve Devlet kadroıları içerisindeki Atatürkçü kadroları tasviye edebilmek için kolkola (paralel) çalıştıkları FETÖ örgütü ile bağlantılarının (daha fazla) ortaya çıkmaması için FETÖ darbesini soruşturacak komisyona, (geçmişte de olsa) FETÖ hayranı bir üyelerini yollayarak, komisyonu baltalama veya oyalama yolunu tuttukları açık.

AKP'nin komisyona verdiği AKP milletvekili Hüseyin Kocabıyık'ın 20.11.2009 tarihli Yeni Asır Gazetesi'ndeki bir makalesinden bir parağraf aşağıdadır:

Alıntı:

BÜYÜK TÜRK'ÜN BAŞARDIKLARI
Bir kere daha gördüm, ona düşmanlık edenlerin, onu tehlike ve tehdit olarak görenlerin ne kadar zavallı olduklarını...
Son Amerika seyahatimde bir kez daha Fethullah Gülen Hocaefendi ve öğrencilerinin, Türk milletinin şanı ve şerefi için neleri başardıklarını öz gözlerimle gördüm.
Kimse bana bu ülkede milliyetçilik, vatanseverlik, Atatürkçülük mavalları okumasın.
Gitsin ve çağımızın alperenleri olan Fethullah Gülen ve öğrencilerinin, dünyanın 115 ülkesinde Türk milleti için neler yaptıklarını, ne mucizeler gerçekleştirdiklerini bir görsün.
Öyle bol keseden hamaset yapmak kolay. Ben daha önce Afganistan'da görmüştüm, oradaki Türk okulları, silahların gölgesinde Taliban'ın tehditleri altında o zavallı ülkenin çocuklarına eğitim veriyorlardı. Şimdi Afgan Parlamentosu'nda 30'a yakın Türk soylu milletvekili var, bundan daha fazla bu okullardan mezun siyasetçi. Bundan kimin haberi var?
........

Hüseyin Kocabıyık
Yeni Asır