Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.08.16, 11:51   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 542
Mesajlar: 2,817
Ettiği Teşekkür: 21800
Aldığı Teşekkür: 11423
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Hangi Paye Kime Verilir?

HANGİ PAYE KİME VERİLİR

Amaçları belli olanların, nihai hedefleri devleti ele geçirmek olduğu için, el konulacak devleti kimisi İslami kurallara, kimisi hem İslami, hem otokratik dikta yönetimine göre dizayn ederek ve Cumhuriyeti dönüştürerek halkı idare etmek ve ülkede hegemonyalarını sürdürmek için hiç haz etmedikleri demokrasi nimetlerinden istifade ederek devletin çeşitli katmanlarına yayılırlar.. AKP döneminde yayıldılar!

Yayılanların hiç birinde Türk milletinin şan şerefine uygun, milli ve manevi hasletlerine, ulvi değerlerine uygun hiçbir davranış yok idi. 15 Temmuzdan önce TV kanallarında FETÖ için büyük Türk diyenlerin ne kadar abarttıkları görüldü Türk payesi verilebilir miydi?

Her terör örgütü kendine militan yandaş, yanaşma sağlarken birbirinden farklı metotlarla mali ihtiyaçlarını öyle sağlar, örneğin PKK, yoldan yolcudan gariban esnaftan, iş adamı ve sanatçıdan, vergi adı altında terör estirerek ve korkutarak paralar toplar halen toplamaya devam ediyor..

FETÖ, himmetti, yardımdı, abla abi idi bunların üzerinden yükselir, basın, TV, okul, sanayi tesisleri, banka turistik tesislere varıncaya kadar para getirecek ne varsa hepsini kullanır işletir milyar dolarlara varan para ile devleti ele geçirmeye çalışırdı, bu paraları bu amaçla kullanmıştır da!

Örneğin güncel olan ve artık FETÖ terör örgütü olarak anılan, terör örgütü ülkede 40 yıldan beri adım adım devlet kadrolarına sızmış, son kale ele geçirilinceye kadar militanlarına harekete geçmeyeceksiniz demiş, ama herhalde bir hesap ve plan hatası ile 15 Temmuz kalkışma hareketi, masum insanların canından olmasına zarar görmesine karşın başarılı olamamıştır.

Dün hoca efendici olan AKP ve yönetimi tavandan tabana kadar olanları ve devletin katmanlarına kadro yerleştirenler, kimleri nerelere yerleştirdiklerini biliyorlarmış ki, kalkışmadan sonra 38 gün içinde binlercesini görevden aldılar, binlercesini tutukladılar! Bu insancıkları bilmeselerdi bu kadar kısa zamanda nasıl toplayacaklardı? Adamların alnında yaftalarımı vardı? Hayır! Devletin âli kayıtlarında kütüklere yazılı idiler..

Fetö dedikleri, Türklük payesi verilmeyecek adam, örgüt elamanlarından TSK’ya sızanlardan bazılarının 25-30 yıl içinde emir komuta zinciri içinde muhtelif rütbeden general olacağını, 15 Temmuzda başaramadığını emir komuta zinciri içinde halledeceğini ve Humeyni vari dönüş yapılacağı hayali hâkimdi.. Böyle çalıştılar, böyle kadrolaştılar. Bunlara Türklük ve dindarlık payesi verilebilir miydi? Canını aldıkları, kumpaslarla hayatını kararttıkları insanların çoğu 5-6 yıl hapis yatıp çıktıktan sonra ancak aklandılar..

Bir başka terör örgütü olan PKK dağda, KCK yapılanması yerleşim alanlarında.

Kürt kökenli olan insanlarımız ile hiçbir zaman Kürt sorunu diye bir sorun olmadı. Türk milleti olarak, kız aldık kız verdik, ticaret yaptık ortaklıklar kurduk, apartmanda, yazlıkta, yaylada tatilde turizmde komşu olduk, Kürt sorunu denilen bir sorunu yaşamadık.

Peki, kimler ile sorun yaşadık?

Kürt adına hareket ettiğini söyleyen Kürtçüler ile sorun yaşadık! Kendilerine verilmiş Türklük payesini taşıyamayanlarla sorun yaşadık! Kendini Türk saymayan Kürtçüler ile sorun yaşadık, yaşamaya devam ediyoruz.. Bu insanlara illaki siz Türk’sünüz diye dayatma hata olurdu işte biz bu hatayı yaptık. Israrla Türk olmadığını söyleyen, Türk bayrağını, Türk simgesi olan T.C yi kabul etmeyenlere siz Türk’sünüz demeye kalktık, bu şerefli payeyi onlara dayatmaya kalktık.

Kürt kökenli aileler çok çocuklu olur 7-12 arası çocuk yaparlar nedenini öğrenmem, çok seyahat ettiğim 1993 yılı doğu ve güneydoğu il ve ilçelerinde edindiğim intiba ve bana hitaben söylenenler; siz demokrasi diyorsunuz sandık diyorsunuz, eğer dağdaki ve şehirdeki gerillalarımız başarılı olamazsa her aile ortalama 10 çocuk yapacak günü geldiğinde oydaş olacak idealimize sandıkta oyla kavuşacağız dendiğini gün gibi hatırlarım.. Mantaliteye bakar mısınız lütfen!

Kürtçüyüm diyenler, Türklüğü kabul etmeyenler devlete Türk milletine hıyanet içinde olanlara çok büyük bir yanlışımız ile, hayır sen Türk’sün diyoruz ve adeta dayatıyoruz.. Türk ‘lük gibi bir şeref payesini kabul etmeyen şeref yoksunlarına bizler payeyi hak etmedikleri halde illa vermeye çalışıyoruz..

Öbür taraftan devlet idaresine gelmiş milletim diyen ama bir türlü milletin adını söylemeyen ağzından Türk milleti kelimesi çıkmayan güya idareciler de herkesin malumu, arife tarif gerekmez.. Bu anlayışta olanlara da Türklük isnat etmek böyle bir payeyi yükleme ne kadar doğru? Takdir Türk milletinindir!

Gazeteciler her gün yazıyorlar, sizin bizim çoğu zaman bildiklerimizi, biliniyor diye yazmaktan vazgeçmezler.. Bizde FG üyeleri biliyor diye bir şey yazmayalım mı? Bizde acizane bazen yazıyoruz..
Bence yazalım bilgi tazeleyelim paylaşım ve dirsek temasını sık tutarak pekiştirelim.
Sürc-i lisan ettik ise affola.

24.08.2016
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.