Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.08.16, 04:10   #3
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39540
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Ortadoğu ülkesi olduk.

Siyasi, ekonomik ve sosyal bir içerikle yazıyor ve din hakkında yorumdan da kaçınarak diyorum ki:

Her müslüman toplum bunları yaşamaya ve bunları ifade eden bir kavram olan ''ortadoğulu'' olmaya mahkumdur.

Toplumda dinsel egemenlik güçlendikçe daha da ''Ortadoğlulu'' olmaya hızla devam edeceğiz.

Kimse de kalkıp ''ama onlar gerçek müslümanlar değil'' diyerek kendini gerçek, diğerlerini sahte müslümanlar yerine koyma gafletinde bulunmasın!

Bu coğrafya din ile öyle kepaze bir durma sokulmuş ki, bırakın mezhepleri, en dandik tarikatler bile bir diğerini gerçek müslüman olarak görmüyor.

Yani sen!

Ya da herhangi biri...

Sen senin gibi olmayanları gerçek müslüman olarak görmüyorsun ama senin gibi olmayanlar da seni gerçek müslüman olarak görmüyor.

Yani kimsenin bir diğerinin dindarlığına koyduğu ''gerçeklik'' ya da ''sahtelik'' hükmü bir diğeri, için ''din düşmanlığı''nda başka bir şey ifade etmiyor.

Şu sitede bildiğim kadarıyla her 10 üyeden 9' u Yaşar Nuri hayranıdır.

Ben dersem karşı çıkanım çok olur ama Yaşar Nuri ölmeden önce deist olmuş ve ''İslam dininin İslam toplumuna zarar verdiğini ve bu cendereden çıkılması gerektiğini'' defalarca söylemişti.

Ben kendi yorumumu bile koymuyor, sadece bu forumda herkesin saygı duyduğu Yaşar Nuri Hoca' nın kısa bir alıntısı ile meseleyi geçiyorum.

Bir din egemen olduğu coğrafyada 1.400 yıldır o nüfusu kurtaramamışsa, hatta o nüfusun onda birini bile kurtaramamışsa, bundan sonra da kurtaramaz.

O halde hepimiz kafayı kullanacağız!