Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.08.16, 09:12   #46
İlya
Uzman Üye

İlya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 30
Ettiği Teşekkür: 6276
Aldığı Teşekkür: 6598
Rep Derecesi : İlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Polisler Artık Başörtüsü Takabilecekler

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Adaletin simgesi Adalet hanım'ın gözleri neden bağlıysa polisin ve hakimin de o nedenle başının açık olması gerekir...
Kimileri diyorlarki: ''başörtüsü taraflılıksa açık baş da taraflılıktır dolayısıyla ben de bir türbanlı olarak başı açık bir polisle ve/veya başı açık bir hakimle muhatap olmak istemem...''
Evet hernekadar başı kapalı hakim yada polislerle muhatap olmak istemeyen varsa bir okadarda belki başı açık olanlada muhatap olmak istemeyen olabilir olaya sadece boyle bir çözümleme ve bakis acısı getirecek getirecek olursak bu beni tadmin etmez. Bakın arkadaşlar yine söylüyorum mevcut kılık kıyafetle hicbir derdim yok aksine mevcut şapka hep örtünmeyi sağlıyor hem insanların hareket kabiliyetlerini artıyor hemde şık duruyor. Yani aslında bu yalnis bir gündem ancak simdi Turk milletinin özüne baktığımızda yahut siyasi tarihimize ... Tek partili dönemden sonra insanlarımız israrla sağ demişler bakin darbe oluş dengeler bir mudd et değişmiş ve halk yine sağ diyerek sandığa gitmiş yani diyeceğim oki bu halk yarı-çıplak anadolu kadınını sembol eden heykelleri dikenlere değil onları söken partilere itibar etmiş. Siyasetten ötede bu halk bu coğrafyada yüzyıllardır başörtüsü ile yaşamış.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster

Bu çok ciddi maddi hataları olan bir önermedir.
Kimse kimseyi kandırmasın türban siyasi bir sembol ve emperyalist bir projedir bunun lâmı cimi yok fakat başı açıklık bir siyasi sembol olmadığı gibi emperyalist bir proje de değildir, bu mantıkla bütün medeni ülkelerde görülen baş açıklığını siyasi bir zemine oturtmak gerekir. İnsanoğlu başı açıklığa medeniyetin süzgecinden geçerek ulaşmıştır '
Evet kimse kimseyi kandırmasın insanlar siyaset nedir bilmezken bişekilde inancı gereği başlarını örtüyorlardı.

Ayrıca evet başı açıklık siyasi bir sembol yada emperyalist bir proje değildir belki ama bana gore bir yasam tarzıdır ve buna kimse müdahale edemez. Son olarakta görüşünün footer kısmını yadırgadım medeniyet denen şeyin merdivenini yahut ta kendisini boyle tanımlayacak olursak biraz dar bakmış olmalıyız hatta halk arasında medeniyetin tanımıyla ilgili sık söylenen bir siz vardır ancak burda yazarsam hoş durmaz.