Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.08.16, 08:33   #47
birbilen
Üye
birbilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2016
Konular: 44
Mesajlar: 198
Ettiği Teşekkür: 2
Aldığı Teşekkür: 960
Rep Derecesi : birbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyor
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Polisler Artık Başörtüsü Takabilecekler

Okuma yazma bilmeyen, çocukların ve kişilerin zekasını ölçebilmek için, resimlerden yararlanılır.

Çocuğa veya okuma yazma bilmeyen kişiye ''bir olay resmi gösterilir ve ne olduğu veya bu resimdeki olayın sonununda neler olabileceği, nasıl sonuçlanabileceği'' sorulur.

(Belirli bir yüzde vermek güç olur ama) Çocukların (%90'ın üzerinde) büyük bir kısmı, 'adam oturuyor, araba kaza yapmış, kedi miyavlıyor'' gibi basit görüm ve anlatımlar yaparken, (zeka seviyesi yüksek, liderlik vasıfları gelişmiş) bazı çocuklar olayın ne olduğunu, neden olduğunu ve bu olayın sonucunda neler olabileceğini hemen bilirler.

Bu tartışmada da görülüyor ki, bazı üyelerler: (kendi burunlarının ucunu dahi göremezken), Atatürk İlke ve devrimlerine, Laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyetine sağlanmış bir hançer olan türban olayını, basit bir özgürlük hareketi gibi görüp, kendi yanılgılarıyla, başka üyeleri de yanıltma gayretine giriyorlar.

Az sayıda (ReaL, Insanllikarayan, Aristo, Rosebud ve Basakca gibi) zeka seviyesi yüksek, uzakgörüşlü üye de, bu basit bir özgürlük hareketi gibi görünen ''türban'' hamlelerinin sonunun nerelere doğru gitmekte olduğunu ve bu gidişin ülkemizde iç savaşa yol açacağını görüyorlar ve gerkli uyarıları yapıyorlar.

Bu durum, 10-15 hamle sonrasını görerek hamlelerini görüp uyarılarını yapan bir satrançcı ile, bir hamle sonrasını bile göremeyen (şartlanmış olduğu hamlelerle oynuyormuş gibi) bir kişinin tartışmasına benzer.

Üstelik ki,
''Kılık kıyafet devrimini kim yapmıştır?''
''Kadınların modern kıyafet yolunu kim sağlamıştır? sorularının yanıtları gözden kaçmaktadır.

(Laikliğin gereği olan) Siyasi ve dini bir sembol olan TÜRBANI SAVUNAN KİŞİ ATATÜRKÇÜ OLAMAZ.

Bazı kişilerin Atatürk'ün izinden ayrıldığını görsek de, konuyu Atatürk devrimleri üzerinden tartışmak daha yerinde olur.

Böylece, Atatürk düşmanlarını ve sahte Atatükçüleri tanımamız kolaylaşır.
__________________
birbilen isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz birbilen'in Mesajına Teşekkür Etti.