Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.08.16, 21:30   #64
Rosebud
Uzman Üye

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 435
Ettiği Teşekkür: 8500
Aldığı Teşekkür: 10084
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Polisler Artık Başörtüsü Takabilecekler

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi İlya Mesajı göster
Sevgili @Rosebud zannedersem sen bu mesajı yazarken ben son mesajimda hemen, hemen ayni şeyleri anlatmaya çalıştım. Kaldiki ben konunun başından beri illaki turban, urba, burka, kara çarşaf demiyorum. Abartisizca insanlar nasıl giyinmek istiyosa onu giymeli. Kaldiki urbaya, burkaya, aşırısına ve dahası altında son model jiple başında turban ve el kadar güneş gözlüğü tepesinde kırmızı ışıklarda durup makyaj tazeleysen tiplere de karşıyım.
Nasıl giyinmek istiyorsa giyinmeli tuzak bir cümledir, burka giymek istiyorum dediğinde kabul edecek miyiz!..
Dünya'nın en medeniyetsiz ülkeleriyle aynı profili çizmeyi içimize sindirecek miyiz!
Yok, bunda ben yokum, çağdaşlık anlamında nasıl giyinmek istiyorsa giyinir ama bir ülke çarşafa dolanırsa onu oradan kimse çıkaramaz, hele yargıda, eğitimde bir felâkettir istediği gibi giyinmek.
Bireysel tercih kavramı bölücü bir Amerikan pompalamasıdır, elbette bireysel tercihmiz olacak ama biz ülkemizin hangi noktada olacağından da sorumluyuz gerek giysilerimizle, gerekse düşüncelerimizle...
Yani geleceğimize, çocuklarımıza, torunlarımıza nasıl bir Türkiye bırakacağımızdan sorumluyuz.
Hep söylerim; aslında bu bir örtünmek örtünmemek kavgası değil ülkenin duruşunun ne olması gerektiğinin kavgasıdır, çağdaş bir dünyada mı yaşamak istiyoruz yoksa ortadoğu bataklığında mı?
Asıl kendimize sormamız gereken soru budur.

Yağmur komünisttir; çünkü herkese eşit yağar,
Rüzgar ise kapitalisttir, zayıf olanı yıkar.
Ernesto Che Guevara
Rosebud isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.