Tekil Mesaj gösterimi
Eski 30.08.16, 00:56   #79
Rosebud
Uzman Üye

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 435
Ettiği Teşekkür: 8497
Aldığı Teşekkür: 10084
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Polisler Artık Başörtüsü Takabilecekler

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Slower Mesajı göster
@Aristo sen Atatürkçü falan değilsin sen din düşmanısın. Atatürkün anasıda bacısıda kapalıydı böyle Atatürkçülük olmaz. İnsanı Atatürkten soğutma..
Halâ anlamamakta direniyorsun...
Atatürk'ün anasının bacısının kapalı olmasının konuyla uzaktan yakından ilgisi yok, o dönemsel bir gerçeklik ama Soruyorum sana, Atatürk'ün kapalı olduğunu söylediğin anası bacısı; Fetölerin, Tayyip Erdoğan'ların, nakşibendilerin, nurcuların, bilûmum tarikatın, cemaatin, şeyhin, şıhın, dervişin Türkiye'de kurmak istediği rezil düzeni mi savunuyorlardı!!!
Atatürk gibi bir insanı yetiştiren ananın, sözünü ettiğim rezil, sakil, aşağılık düzeni benimsediğini zannetmek en hafif tabirle tarih bilmemektir.
Atatürk'ün İnebolu ve Kastamonu nutuklarını bir oku ,Atatürk'çülük tam da odur işte, belki biraz şu örtünme konusundaki düşüncelerinden feyz alırsın da gerçek Atatürk'çü olma yolunda önemli bir adım atmış olursun.
Bu arada özel bir not düşeyim bilinsin: Kastamonu nutkunda kadınlarını çarşafa ve tesettüre sokan erkekler için kullandığı bir tabir var Atatürk'ün...
Yıllar önce Tuncay Özkan'ın dikkat çekmesiyle Kastamonu nutkunun orijinal metnini ve eski Türkçe olan o tabiri bulmuş Türkçe karşılığını da eski Türkçe sözlükten araştırmış ve gözlerimle şahit olmuştum fakat bugün o sıfatı tekrar bulup birilerinin gözüne sokmak istediğimde hangi kaynağa ulaşırsam ulaşayım hiç birinde o bölümün hayretle bulunmadığını görüyorum, birileri sinsice sansürlemiş o bölümü ve tüm sitelerde sansürlü kopyası dolaşıyor.
Kadınlarını çarşafa, tesettüre sokan erkekler için ne tabir kullanıyordu Atatürk biliyor musun!
Köpektirler.
Evet tam da bu tabiri kullanıyordu Atatürk.
Bunu da bir kenara yaz, bakalım kim Atatürkçüymüş kim değilmiş sen karar ver.

Yağmur komünisttir; çünkü herkese eşit yağar,
Rüzgar ise kapitalisttir, zayıf olanı yıkar.
Ernesto Che Guevara
Rosebud isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.