Tekil Mesaj gösterimi
Eski 31.08.16, 23:41   #109
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 988
Ettiği Teşekkür: 46024
Aldığı Teşekkür: 39613
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Polisler Artık Başörtüsü Takabilecekler

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi İlya Mesajı göster
Ben inancım gereği kimsenin başındaki örtüsünü eleştiremem ve inancım gereği burkanin çok uçlarda olduğunu düşünüyorum kimse burka giydi diye günahtır diyede eklemedim ve açık açık yazıyorum kimsenin başındaki örtüyü eleştirmem, eleştiremem.

Vede hicbir rahatsızlık duymuyorum görüşlerimi bu konuda açık açık belirttim begenmeni yahut saygı dumanında beklemiyorum zaten.
Benim anlamadığım şu: Sen kendi inancın gereği burkanın ''çok uçlarda'' olduğunu düşünebilir olabilirsin. Ama neden inancı gereği tesettür ve türbanı seçen (!) kişilere ılımlı yaklaşırken , inancı gereği burkayı seçen kişilere soğuk duruyorsun? Nasıl birisi inancı gereği türbanı seçiyorsa, bir başka birisi de burkayı seçerse, ona da saygı duymak durumunda olmalısın. Mesela burkayı seçen birisi de inancı gereği senin ''inançsız'' olduğunu düşünebilir...

Ben inançsızlığım gereği ABD' nin Yeşil nesil projesi ile Türkiye gündemine sokulan tüm kapanma tarzlarına karşıyım.

Empati yap ve dünyaya bir de burkalı gözüyle bak! O zaman onların gözünde burka ile kapanmayan tüm kadınlar tesettürlü de olsa inançlı değil!

...

Aslında durumun farkına varasın diye fikir jimnastiği yapıyorum.

...

Kapanmanın hepsi saçmalık. Kuran' da da ne türban, ne tesettür, ne de burka var...

Bunların hepsi arap erkek egemenliğinin din üzerinden kadınları erkeklerin kölesi yapma girişimleridir bence... Hatta bence değil; öyledir de.

Emperyalistler ise daha dünyaya egemenliklerini kurar kurmaz, egemenlik altına aldıkları ülkelerde kadınları köleleştirerek toplumları daha kolayca egemenlik altına alabildiklerini anladılar.

Bugün hala o Merve Kavakçı adlı ABD patentli kadının TBMM' ye girdiği türban ABD Parlamentosu' nda cam fanus içinde sergileniyorsa, bunun anlamını sana açıklamak zahmentine katlanmak istemiyorum... Bunu sen kendin anlamalısın.

İnanç minanç sadece erkek egemenliğini Allah korkusu ile kadınlara verme gerekçesidir.

Örtünme İslam' da bile önemli değil, teferruat bir konudur.

Kuran ayetlerinin sayısı üzerine değişik görüşler var çoğu 6.666' da hemfikir.

Bu 6.666 ayetin sadece 3 tanesinde örtünmeden bahsedilir.

Yani İslam dünyasına bakarsanıs, sanırsınız ki 6.666 ayetin hepsi örtüne ile ilgili... Halbuki ilgisi yok!

Bu denli teferruat bir konuyu İslam' ın odak noktası yapanlar aslında dini bez parçasına odaklayan erkek cinsli köylü kurnazlarıdır.

Türbanmış, tesettürmüş, burkaymış, kara çarfmış, oymuş, buymuş...

Hepsi masal!

Ve kadınların büyük çoğunluğu da inancı için kapanmaz! Bu püsküllü bir yalandır.

Kapanan kız çocukları ve genç kızlar ve de kadınlar eşleri, abileri ve babaları tarafından Allah ile korkutularak kapanmaya zorlanmaktadır.

Hiç bir kız çocuğu o rezil kıyafeti giyinmek istemez. Hiç bir kadın özgür iradesi ile tesettüre ve kara çarşafa girmez.

Ama erkek egemen zihniyet, kapanan kız/kadın yakınını ''kendi istedi'' ya da ''inancı gereği kapandı'' yalanıyla dışarıya karşı kabul edilebilir göstermekten büyük haz alırlar.

O kız/kadınlar da zor ile değil, kendi rızaları ile kapandıklarını; kapatılarak kırılan kadınlık gururlarını savunmak bakımından mecburen dile getirirler.

Aile, mahalle ve ekonomik baskıları kaldırın, kapanan kadınların hemen hemen hepsi başlarını açacaktır.