Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.09.16, 20:21   #18
Rosebud
Müdavim

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 569
Mesajlar: 3,906
Ettiği Teşekkür: 11897
Aldığı Teşekkür: 13710
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Eglenceli
Standart CHP'den Saray'da zikire tepkiCHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki Millet Camisi’nde bir cemaat tarafından zikir çekilmesine yaptığı yazılı basın açıklamasıyla tepki gösterdi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki Millet Camisi’nde bir cemaat tarafından zikir çekilmesinin 19 yıl önce Erbakan tarafından Başbakanlık’ta cemaat şeyhlerine verilen yemeği hatırlattığını söyleyerek, “Şimdi bir adım daha ileri gidilerek devletin merkezinde zikir çekildi. Erdoğan, AKP’yi kurarken değiştiğini söylemişti. Demek ki değişmemiş” diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki Millet Camisi’nde bir cemaat tarafından zikir çekilmesine yaptığı yazılı basın açıklamasıyla tepki gösterdi.

Cankurtaran, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda zikir çekilmesinin bundan 19 yıl önce “11 Ocak 1997 günü Erbakan tarafından, Başbakanlık konutunda cemaat şeyhlerine verilen iftar yemeğini akıllara getirdiğini söyleyerek şöyle konuştu:

“AKP, UZLAŞMA ÇAĞRILARINI SUİSTİMAL ETMEKTEDİR”

“Erbakan’ın cemaat şeyhlerine Başbakanlık konutunda verdiği yemekten 19 yıl sonra bir adım daha ileri gidildi. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki camide bir tarikatın mensupları zikir çekti. Refah Partisi’ni reddederek ‘Biz değiştik, yeni partiyiz’ diye gelen AKP’nin kurucusu Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı’nda Erbakan döneminden bile ileri gidilmiştir. Devletin merkezi konumunda olan bir yerde zikir çekilerek, Laik Cumhuriyeti aşındırmada noktasında bir adım daha atılmıştır. Güvenlik tedbirlerinin en üst düzeyde olduğu Cumhurbaşkanlığı Sarayı içerisinde olan bir camide bu kadar insanın katılımıyla yapılan bir zikirin, Cumhurbaşkanlığı yetkililerinin dolayısıyla Erdoğan’ın bilgisi dışında gerçekleştiği düşünülemez. Sürekli yapıldığı gibi tepki ölçülmekte, gün geçtikçe insanların sabrı test edilmektedir. Uzlaşma adı altında Cumhuriyet’e ve laikliğe meydan okunmaktadır. AKP, uzlaşma çağrılarını suistimal etmektedir. AKP, Türkiye’de toplumsal kardeşliği tümden bitirebilecek tehlikeli bir yolda gözü kapalı koşmaktadır. Uyarıyoruz, bu yanlıştan vazgeçin.”

Kaynak: ABC Gazetesi
__________________
Rosebud Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti