Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.09.16, 12:09   #3
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 6010
Mesajlar: 25,870
Ettiği Teşekkür: 100794
Aldığı Teşekkür: 141697
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Sözcü Gazetesi Kapatılıyor mu?


Barış Yarkadaş da ‘Sözcü Susarsa Türkiye Susar’ dedi


CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Sözcü Gazetesi'ne yönelik çirkin kampanyanın kabul edilemez olduğunu söyledi. Yarkadaş, AKP iktidarını gazeteciliğin evrensel kuralları çerçevesinde eleştiren ve bu yayın çizgisi dolaylısıyla tirajını her geçen gün yükselten Sözcü'nün, medyadaki hava deliği olduğunu söyledi.
CHP’li Barış Yarkadaş iktidarın baskısı yüzünden gazetecilik yapamaz hale getirilen medya kuruluşlarının alternatifi haline gelen Sözcü’nün kapatılmaya çalışıldığını söyledi. Sözcü’yü, “farklı bakış açısına sahip” “haberleri kendine özgü tutumuyla değerlendiriyor” diye tanımlayan Yarkadaş “Sözcü, iktidarın zehirlediği medya ortamında, adeta bir hava deliği haline geldi… Havuz medyasının yaydığı kir – pas içinde, halkın haber alabileceği sayılı kuruluşlardan biri oldu” dedi.

Barış Yarkadaş sözlerini şöyle sürdürdü; “Gazetecilik dışında hiçbir sektörde faaliyet göstermeyen, dolayısıyla iktidar çevrelerine bağımlılığı olmayan Sözcü, bu yüzden zapt edilemiyor; gerçekleri halka ulaştırması engellenemiyor. Sözcü’nün gayri yasal hiçbir faaliyetini bulamayan iktidarın, gazeteyi FETÖ torbasına atarak susturma girişimi, halkın haber alma hakkını gasp etmek anlamına gelir. Sözcü’nün kapatılması, haber okumak ve gerçekleri öğrenmek isteyenlerin gırtlağını sıkmak demektir. İktidar bu yanlıştan bir an önce dönmeli ve Sözcü’ye yönelik kapatma / susturma / sindirme girişimlerine derhal son vermelidir. Dönem dönem benim de eleştirdiğim yayın çizgisine rağmen, Sözcü Türk medyasının önemli bir rengidir. Sözcü’ye yönelik kapatma girişimi, bu rengin solması anlamına gelir. Bir gazeteyi; ancak ve ancak okurları kapatır. Kötü gazete yaparsanız, okur sizi cezalandırır. İktidarın gazeteleri cezalandırma hakkı yoktur.”
__________________


Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.