Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.09.16, 21:11   #5
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1166
Mesajlar: 12,138
Ettiği Teşekkür: 50917
Aldığı Teşekkür: 44322
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Bugünlerde TV'lerde Atatürk'e Küfredenlere Dikkat Edin

Bazı yazarlar nasıl bir yanılgı içersindeler, anlamak zor.

Fetoşçuların geniş toplumsal desteği yok. Bir parti kursalar oyları % 3-4' ü geçemeyeceği için parti bile kuramadılar.

FETÖ darbe girişimi Kemalistleri aldatarak bu rezil darbeyi ülkedeki % 40-50 arasında seyreden Kemalist tabana dayandırmayı planlıyordu.

Darbe gerçekleşmiş olsaydı, darbeci generaller hürgün Atatürk nutuklarıyla milleti keklerken (!) Amerikancı politikalar bir biri ardına hayata geçirilecekti...

Ha unutmadan...

Darbe başarılı olsa muhalaefetin büyük çoğunluğu sabah caddelerdeki tankları karanfillerle karşılayacaktı... Bunu da iddia ederek söylüyorum. Çünkü Fetoşçular sonuna kadar Amerikancı politikaları halka Atatürkçülük olarak yutturacak ve bu uyduruklar kesinlikle AKP' den bıkmış Kemalist muhalefet nezninde büyük bir karşılık bulacaktı.

Yani Hüsetin Voyvodinalı zul bir tahlil yapmış.

Şimdi darbe bildirisine bakalım ve darbe girişiminin başarılı olması durumunda halkın nabzını tahmin edelim:

Darbecilerin yönetim organının adı bile Atatürk' ten çalıntı: ''Yurtta Sulh Konseyi''Alıntı:
türkiye cumhuriyetinin değerli vatandaşlari,

sistematik bir şekilde sürdürülen anayasa ve kanun ihlalleri; devletin temel nitelikleri ve hayati kurumlarinin varliği açisindan önemli bir tehdit haline gelmiş, türk silahli kuvvetleri dahil olmak üzere devletin tüm kurumlari ideolojik saiklerle dizayn edilmeye başlanmiş ve dolayisiyla görevlerini yapamaz hale getirilmiştir.

gaflet ve dalalet ve hatta hiyanet içerisinde olan cumhurbaşkani ve hükümet yetkilileri tarafindan; temel hak ve hürriyetler zedelenmiş, kuvvetler ayriliğina dayali, laik ve demokratik hukuk düzeni fiilen ortadan kaldirilmiştir.

devletimiz; uluslararasi ortamda hak ettiği itibarini yitirmiş ve evrensel temel insan haklarinin göz ardi edildiği, korkuya dayali otokrasi ile yönetilen bir ülke haline getirilmiştir.

siyasi idarenin aldiği hatali kararlarla mücadeleden geri durduğu terör tirmanarak birçok masum vatandaşimizin ve teröristle mücadele eden güvenlik görevlilerimizin hayatina mal olmuştur.

bürokrasi içerisindeki yolsuzluk ve hirsizlik ciddi boyutlara ulaşmiş, ülke sathinda bununla mücadele edecek hukuk sistemi işlemez hale getirilmiştir.

bu ahval ve şerait altinda, yüce atatürk'ün önderliğinde milletimizin olağanüstü fedakarliklarla kurduğu ve bugünlere getirdiği cumhuriyetimizin koruyucusu olan türk silahli kuvvetleri, "yurtta sulh, cihanda sulh" ilkesinden hareketle;
- vatanin bölünmez bütünlüğünü, milletin ve devletin bekasini devam ettirmek,
- cumhuriyetimizin kazanimlarinin karşi karşiya kaldiği tehlikeleri bertaraf etmek,

- hukuk devleti önündeki fiili engelleri ortadan kaldirmak,
- milli güvenlik tehdidi haline gelmiş olan yolsuzluğu engellemek,
- terörizm ve terörün her türlüsü ile etkin mücadele yolunu açmak,
- temel evrensel insan haklarini, mezhep ve etnisite ayrimi gözetmeksizin tüm vatandaşlarimiz için geçerli kilmak,
- laik, demokratik, sosyal ve hukuk devleti ilkesi üzerine oturan anayasal düzeni yeniden tesis etmek,
- devletimizin ve milletimizin kaybedilen uluslararasi itibarini yeniden kazanmak,
- uluslararasi ortamda bariş, istikrar ve huzurun temini için daha güçlü bir ilişki ve işbirliğini tesis etmek maksadiyla yönetime el koymuştur.

devletin yönetimi teşkil edilen yurtta sulh konseyi tarafidan deruhte edilecektir.

yurtta sulh konseyi bm-nato ve diğer tüm uluslararasi kuruluşlarla oluşturulmuş yükümlülükleri yerine getirecek her türlü tedbiri almiştir.

meşruiyetini kaybetmiş siyasi iktidara görevden el çektirilmiştir. vatana ihanet içerisinde bulunan tüm kişi ve kuruluşlarin en kisa zamanda ulusumuz adina hakkaniyet ve adaletle karar vermeye yetkili mahkemeler önünde hesap vermesi temin edilecektir.

tüm yurtta siki yönetim ilan edilmiştir.

ikinci bir duyuruya kadar sokağa çikma yasaği uygulanacaktir. vatandaşlarimizin kendi güvenlikleri için bu yasağa hassasiyetle uymalari önem arz etmektedir.

havaalanlari, sinir kapilari ve limanlardan yurt dişina çikişlara yönelik ilave tedbirler getirilmiştir.

devlet düzeninin en kisa zamanda tesis ve idamesi için her türlü tedbir alinmiş ve uygulanmaktadir. hiçbir vatandaşimizin zarar görmesine müsaade edilmeyecek, kamu düzeninin bozulmasina firsat verilmeyecektir.

hiçbir ayrim yapilmaksizin tüm vatandaşlarimizin ifade özgürlüğü, mülkiyet hakki, evrensel temel hak ve hürriyeti yurtta sulh konseyinin teminati altindadir.

yurtta sulh konseyi üniter devlet yapisi içinde dil, din, etnik köken ayrimi yapmaksizin toplumun tüm kesimlerini kapsayacak bir anayasa hazirlanmasini en kisa zamanda sağlayacaktir.

çağdaş, demokratik, sosyal, laik hukuk ilkelerine dayali anayasal düzen tesis edilene kadar yurtta sulh konseyi ulusumuz adina her türlü tedbiri alacaktir.

tüm vatandaşlarimiza saygiyla duyurulur.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti