Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.09.16, 22:31   #8
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 983
Ettiği Teşekkür: 45983
Aldığı Teşekkür: 39542
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: AK Partili Seçmene | Levent Gültekin

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Birçok konulara yaptığım yorumlar artık birbirine benzemeye başladı.

Hükümetin uzun yıllar seçimle gideceğini sanmıyorum. Öyle bir yapılanmışlar ki, her halükarda karlı çıkıyorlar. Muhalefet partileri, ağzıyla kuş tutsa nafile. Ne yaparsanız yapın sonuç alınamadığı bir gerçek. Seçimler öncesi ana muhalefet partisi CHP asgari ücretin 1,500 TL yapılacağını (ve daha bir sürü sosyal içerikli vaat) beyan etmiş, akp yetkilileri ise bu ücretin verilmesi halinde ülkenin batacağını söylediydi. Buna karşılık akp de ister istemez asgari ücreti 1,300 TL yapacağını beyan etti, yaptı da.

Sonuç? Vatandaş eldeki bir kuş, ağaçtaki iki kuştan daha iyidir mantığı ile yine akp ye oy verdi. (Seçimlerde olası hileleri hariç tutuyorum.)

Velhasıl; ülke tek partili bir ülke haline geldi. Tekrarlıyorum, seçimlerde her halükarda akp birinci parti olarak çıkar ve bizleri yönetir.

Maalesef bence durum bu.

Maalesef durum şu an itibarıyle bu.

Ancak emperyalizm Tayyip ile ipleri tam koparır ve tüm yatırımlarını başka ülkelere taşır, ülkedeki finans sistemini felç eder ve AKP' yi beleşe kömür dağıtamayacak duruma getirirse AKP gider ama yerine emperyalist uşağı başka bir parti/partiler gelir... Hem de AKP kalıntılarıyla birlikte.

Şu anda BAAS iktidarları ile İran' daki Şii diktasına siyaseten son derece benzeyen bir uçuruma doğru yuvarlanıyoruz.