Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.09.16, 00:53   #8
Rosebud
Müdavim

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 569
Mesajlar: 3,906
Ettiği Teşekkür: 11897
Aldığı Teşekkür: 13710
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Eglenceli
Standart Cevap: Fikri Sağlar: Asıl Darbe Şimdi Yapıldı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
15 Temmuz darbe girişimi Tayyip ve çevresi tarafından organize edilen ve Tayyip' in önünü açabilmek amacıyla yapılan Tayyip tezgahı bir darbe girişimi değildir.

Bu darbe girişiminin Tayyip tarafından tezgahlandığını iddia edenler büyük bir yanılgı içersindedir.

Şu argümanların hiç bir kıymeti harbiyesi yok.

''Saat 22:00' de darbe olmaz''

''Darbe için ille de emir komuta zinciri gereklidir''

''Girişim netice itibarı ile kime fayda sağlamışsa arkasında o vardır''

Gerekçeler çoğaltılabilr ki medyada bu darbe girişiminin ardında Tayyip olduğunu anlatmaya çalışan onlarca argüman ve gerekçe mevcut.

...

Darbe kesinlikle Tayyip' in dışında gelişmiş ve Cemaat' in çaylaklığı neticesinde başarısızlığa uğramıştır.

Neticede de Tayyip bu başarısızlığı lehine çevirmeyi başarmıştır.

...

Meseleyi böyle görmezseniz, Türkiye' nin 15 Temmuz 2016 sonrasında iç ve dış politikadaki temel değişikliklerini doğru bir şekilde izah edemezsiniz.

Sadece bir ipucu vereyim: Eski KGB şefi ve Rusya devlet başkanı Putin salak değil!

Tayyip Erdoğan'ın iktidara gelişi, kişiliği ve bugüne kadar yaşanan olayların gelişimini birlikte değerlendirildiğimde vardığım nokta maalesef bu: AKP-Amerika ittifakı.

Her konuda her zaman olduğu gibi AKP-ABD-Fetö üçlüsü örtülü ittifak halindeler, örtülü diyorum çünkü AKP-Fetö kavgası ve bir de şimdi ABD'ye Tayyip sataşmaları, olanları saklamakta dahiyane bir fikir.
Tabii sözünü ettiğin de ihtimal dahilindedir ama bana göre ittifak yanı ağır basıyor.

Tıpkı Fetö'nün 1980 darbesi için '' 200 yıldır beklediğimiz fırsat'' demesi gibi daha Darbe olduğu günün ertesinde ''Bu Allah'ın bir lütfudur'' diyen bir anlayıştan başka bir şey bekleyemem, birkaç gün önce TV'nin birinde yanılmıyorsam sağlık bakanıydı, ''11 eylül saldırısı Amerika için neyse bizim için de 15 Temmuz saldırısı odur'' diyordu... Bana kalırsa büyük bir gaftı çünkü 11 Eylül saldırılarını Amerikan derin devletinin yaptığını sağır sultan bile biliyordu''

Evet Putin elbette aptal değil ama işin bir de şu yönü var ki doğal olarak o da bu pastadan nasıl pay kaparım derdinde, üstelik hazır TC'nin başında bu kadar verici biri varken... Bana göre bu darbe girişimi ilkokul müsamerelerini andıran aslında çok basit bir oyun...
Neden mi!
Çünkü tarafların elde edeceği menfaatler akıllarımızın alacağının çok üzerinde, oyun o nedenle büyük ve sahici olmalı... Hani bir söz vardır; yalan ne kadar büyük olursa inananı da o kadar çok olur diye, işte olay tam da bu.
Şu söylenebilir: ''Bu kadar insan tutuklanmayı, darpedilmeyi, ceza evlerinde hayatlarının sönmesini, ailelerinin dağılmasını hatta ölmeyi nasıl göze alabilir de böyle bir oyuna varım der! Aptal mı bunlar!..''

Der, çünkü birincisi Fetö tipi örgütler piramit yapılardır en üstteki beyin kadro dışında aşağı inildikçe kimse gerçek amacı bilmez.
İkincisi bu piramidin beyin takımının bir iki tık aşağısında olan icracı kadronun (örneğin Akın Öztürk gibi), tutuklanıp hapise atıldığına inanacak mıyız! Hele ki oyunun bu kadar büyük olması gerekiyorsa, yani demek istiyorum ki bir takım isimlerin cezaevinin ön kapısından girip arka kapısından çıkmadığını kim garanti edebilir ya da bu süreci kim izleyebilir! Haydi izledi diyelim hangi basın yayın organları bunu söylemeye cesaret edebilir hele ki böyle bir zoraki birlik beraberlik baskısı kurulduğu ortamda!..

Bence de tam tersine bunun bir oyun olmadığına olan inanç olayları doğru bir şekilde izah etmemizi zorlaştırır tıpkı Doğu Perinçek gibi ABD'nin kaybettiğine inandırarak refleksleri zayıflatır...
Oysa ABD'nin plânları TSK'ya ÖSO ile birlikte IŞİD'i vurdurarak bilâkis tıkır tıkır işliyor sınırımızda, habere göre sınırımızdaki IŞİD varlığı yok edildi peki Esad düşmanı Terörist ÖSO, TSK eliyle nereye yerleştirilmiş olacak, asıl mesele o.
__________________
Rosebud Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.