Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.09.16, 19:20   #2
Rosebud
Müdavim

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 570
Mesajlar: 3,910
Ettiği Teşekkür: 11902
Aldığı Teşekkür: 13711
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Eglenceli
Standart Türker Ertürk yazdı: O uygulama bu kışı zehir edecek

Bu ay içinde yapılması gereken yaz saati uygulamasına son vermemek; niteliksizliğin ve Cumhuriyetimize düşmanlığın tezahürüdür. Amaç; cağdaş dünyadan zaman dilimi olarak uzaklaşmak, karanlığa ve çağdaş olmayan dünyaya ülkemizi yaklaştırmaktır.

Bu kararın arkasında; "Siyasal İslamcı" ideoloji ve "Yeni Osmanlıcı" hayali vardır. Bu kararla ülkemiz, dünyada radikal İslamcı terörist akımların baş destekçisi Suudi Arabistan ile devamlı olarak aynı saat dilimini kullanacaktır. Bu kararla birlikte; Avrupa ile olan saat farkımız ikiye, İngiltere ile üçe çıkacaktır.

Ayrıca; yaz saati uygulamasına yaz bitince son vermemenin ne demek olduğunu, zorluklarını ve tehlikelerini öğrencilerimiz ve çalışanlarımız kışın yaşayarak daha iyi anlayacaklardır.

Örneğin; kışın okula giden 8 yaşındaki öğrenci, zifiri karanlıkta evinden çıkacaktır. Büyük şehirlerin trafik keşmekeşliğini göz önüne aldığınızda bu karar, çocuklarımızı trafik kazaları riskine daha fazla maruz bırakacaktır. Eskiler boşuna dememiş; "Gündüzün şerri, gecenin hayrından evladır" diye.

Bu kararla, ülkemiz enerji bakımından da zarara uğrayacaktır. Enerji ithal eden bir ülke olduğumuz için, zararımız azımsanmayacak ölçüde olacaktır.

Sonuç olarak; nereden bakılırsa bakılsın, bu karar doğru ve bilimsel değildir. Bu karar göstermektedir ki ülkemiz; çağdaşlıktan ve bilimsel düşünce sisteminden nasibini alamamış bir irade tarafından yönetilmektedir.

E. Amiral Türker Ertürk

Odatv.com
__________________
Rosebud Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.