Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.09.16, 22:06   #2
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 989
Ettiği Teşekkür: 46046
Aldığı Teşekkür: 39626
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: 'Ateist ailelerin çocukları daha cömert ve fedakar'

Başka bir sonuç da çıkamazdı zaten.

İnançlı denen aileler hangi dinden olurlarsa olsunlar kendi dinlerine ve kendi mezheplerine yönelmiş ve toplumsal iletişim alanlarını din ve mezhebe göre sınırlamışlardır. Ancak aynı dinden ve aynı mezhepten olmalarına karşın aralarında çıkar üzerinden büyük bir rekabet vardır ve böyle ailelerin çocukları kendi din ve mezheplerinden olanlara karşı bile empati besleyemezler.

Ateist ailelerin çocukları ise dünyaya din ve mezhepler ekseninde bakmaz. Bu itibarla da ufukları çok daha geniş ve empati yetenekleri sınırsızdır.

Ben sadece ''dinler insanlığı insanlığından çıkarır'' diyorum... İnsanlıktan çıkanlar da sonuçta kendi din ve mezheplerinden de olsa, başkalarına empati besleyemezler.

...

Mesela aynı dinden, mezhepten 1000 kişiye bir köy verin.

Bir de ateist 1000 kişiye bir köy verin.

3 sene içinde dinci ve mezhepçi köy birilerinin egemenliğine girerecek ve din üzerinden rezilleşecektir.

Ateistlerin köyü?

O huzur içindeki ateist köyde birt süre sonra cihad safsatasıyla dincilerin ganimet saldırılarının hedefi olacak ve huzurunu kaybedecektir.

Bunları kafadan mı sallıyorum?

Hayır!

Dinciler üretmez ve üretenlerden alarak yaşarlar.

Ateistler ise üretkendir.

Aksini iddia eden varsa tarihsel belgeleriyle gelsin.