Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.09.16, 12:53   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 532
Ettiği Teşekkür: 21541
Aldığı Teşekkür: 11270
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Eğitimde Nereden Nereye

EĞİTİMDE NEREDEN NEREYE

2016-2017 eğitim ve öğretim yılı başlıyor.. Ama nasıl başlıyor? Çok önemsediğimiz, Cumhuriyetin ilkelerinden olan tevhid-i tedrisat’dan sapılarak, ayrılarak, Cumhuriyetin eğitimle ilgili temel ilkeleri görmezden gelinerek, M.E.B lığı teşkilat ve kuruluş yasasında yer alan Atatürk devrim ve ilkeleri doğrultusunda yurtsever öğrenci yetiştirme uygulamasından kanunlar çıkarılarak vazgeçilmiş olarak başlıyor..,

Milli bayramlar, adı milli, bu niteliği ve niceliği ile taçlandırılmış özel günler olması ve kutlanması gerekirken, dini günler kutlamaları adı altında perdelenerek ve kutlanmaktan vazgeçilerek, göstermelik sönük istisna kutlamalar ile Türk milletinin ve çocuklarının milli hasletleri içerisinden çıkarılmaya çalışılarak başlıyor 2016-2017 eğitim öğretim yılı!

2002 yılında yani AKP’nin siyaseten iktidar olduğu dönemde, verilen rakamlara göre imam hatipli öğrenci sayısı 71.100 imiş 2016 eğitim sonu itibarı ile sayı 1.201. 500 yüz olmuş! Eyvahlar ve yazıklar olsun.. Kapanan ve el konulan Fetö okullarının ne kadarının imam hatip okulları olacağı ise meçhul! M.E.B lığı teşkilat ve kuruluş yasasında Atatürk devrim ve ilkeleri doğrultusunda yurtsever öğrenci yetiştirme ideali varken, dindar ve kindar öğrenci yetiştirmenin çabası bu günkü AKP hükümetinin ilkeleri arasındadır emaresi, Laik Cumhuriyet çocuklarına reva görülen eğitim sistemindedir..

Eğitimde nereden nereye?

Eğitimde, idarede, hukukta, kadrolaşmada, kanun tanımazlıkta ve tek adamlık dayatmasında yapılanın adı postmodern darbenin ta kendisidir..

Nedir acaba postmodern darbe: Deyim her ne kadar Türkiye’de 28 Şubat dönemi ile özdeşleşerek dünya gündemine girmiş ise de, lüğatı tariflerin anlatımında, “eski yapıdan veya bir önceki akımdan birtakım unsurlar içerse de, çok büyük ölçüde yeni ve farklı bir oluşum ya da yaklaşımı tanımlar olarak niteleniyor...”

Yüksek malumlarınız darbeler silahlı olarak ve belli güçler tarafından yapılabildiği gibi Türkiye’de zat-ı devletleri hazreti imam Tayyip Erdoğan ve siyasi şürekâsının yaptıkları gibide silahsız ben istedim oldu gibi de facto durumlar ile de olabiliyormuş. Nitekim sadece eğitimde değil, yargıda, idarede, mali disiplinsizlikte, hukukun üstünlüğüne uymamada, erkler ayrılığında, ben yargının da hükümetinde her türlü kadronun da başıyım diyerek tek adamlıkta fiilen postmodern darbe silahsız olarak gerçekleşmiş, yapılanların hiç birinin hesabını hiçbir bir kurum, hiçbir kuruluş ve kişi soramamaktadır. İşte bu anlayış ile 2016-2017 eğitim öğretim yılı Tayyibistan ülkesinde başlamaktadır..

Millilik vasfı bitirilmiş olan Türkiye eğitim sisteminde, artık ve sanırım Tayyibistan ülkesi olarak isimlendirilirse bu ülkede resim, müzik, sanat, bilim, kültür dersleri nerede ise rafa kaldırılmış, medrese vari bir müfredat ile yobazlığı, gericiliği, dinciliği çağrıştıran anlayış ile 2016-2017 eğitim ve öğretim yılına Cumhuriyet çocukları başlıyor..

Tevhid-i tedrisat sisteminin özelliği karma eğitim sistemidir, bu sistem bir çok okulda kaldırılmış olarak Cumhuriyet çocukları 2016-2017 eğitim öğretim yılına giriyor..

Dini siyasete endeksleme yapanların en büyük malzemesi baş örtüsü idi.. Laik Türkiye Cumhuriyetinde Atatürk’ün meclisine ilim irfan yuvalarının ana okulu dahil her okuluna ve devlet katının bütün katmanlarına baş örtüsü sokulmuştur.. Baş örtüsünün ötesi, çarşaftır, burkadır, idari rejim olarak Suudların Arabistan’ı Acemlerin İran’ıdır..

Laik Türkiye Cumhuriyeti eğitim sisteminden öğrenci andı ve Atatürk köşelerinin kaldırıldığını, her okulda mescit açma zorunluluğunun getirildiğini bilmeyen kalmayarak laik Türkiye’ de Cumhuriyet çocukları 2016-2017 eğitim ve öğretim yılına başlıyor…

Medreseler yasal statü kazandı, onların üniversitelerle denklikleri sağlandı. Cumhuriyetin yerle yeksan ettiği irtica yuvası tekke ve zaviyeler medrese altı öğretim kurumları olarak hayata geçirildi, bunların hesabını tek adamlık iddiasında olan demokrasiyi inilip binilecek amaca varmada kullanılacak araç sayanlardan hiç kimse, hiçbir kurum, hiçbir kişi hesabını soramamaktadır. Bu anlayış ile 2016-2017 eğitim ve öğretim yılına Cumhuriyet çocukları başlıyor…

Ne diyelim onların dediği gibi, “hayırlara vesile olsun” onlar dediklerim, onlarrrr onlarrr diyerek höykürüp bölenlerdir..Hem ayırıyor bölüyorsa, herhalde bizde gül ve çiçek ile mukabele etmeyeceğiz bizde onlar diyeceğiz ama onlarrrr’ın ® sinden bir ® eksik olarak!

19.09.2016/Mustafa AKTEN