Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.09.16, 11:28   #3
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21781
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Eğitimde Nereden Nereye

Sn. Aristo,

Paylaşım ve katkılarınızdan dolayı teşekkürler sunarım.

*Din ve vicdan hürriyeti,
*Evrensel insan hakları (çocuk kadın erkek demeden insan olana saygı)
*inançların ve inançsızlıkların törensel günleri etkinliklikleri, ibadet, taat ve tazimleri, bunların toplum içindeki yeri, bunlara gösterilecek saygı asla ve kat'a zaten tartışma konusu olmaz zannımca..

Tartışılan % 99 u Müslüman olarak addedilen Türkiye'de dindarlık değil dincilik, dincilerin ulaması ile oluşan İslamiyet de olmayan giyim kuşamdan, yaşam biçimine kadar olan kabul görmez uygulamalar! Keza İdari rejimi olan Cumhuriyet tartışılmaz ve kaçınılmaz olarak bekası ve korunması gereken LAİKLİK! Kısaca din ve devlet işlerinin birbirinden ayrı kılınması, cemaat olaylarında ki İslam anlayışında yoktur, mezhep anlayışında ki İslam anlayışında mezhep yoktur, bu anlayışların diğer anlayışlara üstün kılınması ve devlet katında idare tarafından makbul görülmesidir.

Bir çok ana başlıklarını verdiğim konular zaten FG de değerli paylaşımcılar ve konuda uzmanlaşmış, sizinde yorumda bahsettiğiniz Yaşar Nuri Öztürk gibi çok değer verilen şahsiyetler tarafındann Kur'an Müslümanlığında olanlar ve olmayanlar zaten tartışıldı yazıldı yorumlandı ve halen devam ediyor.. Sadece forum gerçektemi hayır tüm Türkiye ve dünyada!

Yazılanlar çizilenlerr eğer birilerinin yanlışlarını düzeltebilse dünyadaki 1.5 milyar Müslüman olduğunu söyleyen insanlar felaha dolasıyla mutluluğa dolasıyla evrensel inan haklarının bahşettiği imkanlara kavuşacak.

Surc-i lisan ettik ise affola

Herkese saygılar sevgiler.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.