Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.09.16, 21:34   #4
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1161
Mesajlar: 12,115
Ettiği Teşekkür: 50853
Aldığı Teşekkür: 44259
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Eğitimde Nereden Nereye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mustafa Akten Mesajı göster
Sn. Aristo,

Paylaşım ve katkılarınızdan dolayı teşekkürler sunarım.

*Din ve vicdan hürriyeti,
*Evrensel insan hakları (çocuk kadın erkek demeden insan olana saygı)
*inançların ve inançsızlıkların törensel günleri etkinliklikleri, ibadet, taat ve tazimleri, bunların toplum içindeki yeri, bunlara gösterilecek saygı asla ve kat'a zaten tartışma konusu olmaz zannımca..

Tartışılan % 99 u Müslüman olarak addedilen Türkiye'de dindarlık değil dincilik, dincilerin ulaması ile oluşan İslamiyet de olmayan giyim kuşamdan, yaşam biçimine kadar olan kabul görmez uygulamalar! Keza İdari rejimi olan Cumhuriyet tartışılmaz ve kaçınılmaz olarak bekası ve korunması gereken LAİKLİK! Kısaca din ve devlet işlerinin birbirinden ayrı kılınması, cemaat olaylarında ki İslam anlayışında yoktur, mezhep anlayışında ki İslam anlayışında mezhep yoktur, bu anlayışların diğer anlayışlara üstün kılınması ve devlet katında idare tarafından makbul görülmesidir.

Bir çok ana başlıklarını verdiğim konular zaten FG de değerli paylaşımcılar ve konuda uzmanlaşmış, sizinde yorumda bahsettiğiniz Yaşar Nuri Öztürk gibi çok değer verilen şahsiyetler tarafındann Kur'an Müslümanlığında olanlar ve olmayanlar zaten tartışıldı yazıldı yorumlandı ve halen devam ediyor.. Sadece forum gerçektemi hayır tüm Türkiye ve dünyada!

Yazılanlar çizilenlerr eğer birilerinin yanlışlarını düzeltebilse dünyadaki 1.5 milyar Müslüman olduğunu söyleyen insanlar felaha dolasıyla mutluluğa dolasıyla evrensel inan haklarının bahşettiği imkanlara kavuşacak.

Surc-i lisan ettik ise affola

Herkese saygılar sevgiler.
Değerli abim: Karl Marks ''din afyondur'' diye boşuna dememiş yani...

İşte bu ''afyon'' vasfı nedeniyle de din ve inanç özgürlüğü boş yere emperyalistler tarafından uluslararası hukuki bir güvenceye alınmamış!

Tam du bunun üzerine yine bir başka güvence:

Alıntı:
*Evrensel insan hakları (çocuk kadın erkek demeden insan olana saygı)
Aslında ''din ve inanç özgürlüğü'' ile ''evrensel insan hakları'' (çocuklar özne olsun) arasında müthiş bir çelişki var.

Çünkü çocukların özellikle İslam aleminde daha bebekken dindarlaştırıldıklarını biliyoruz. Hıristiyanlar ise yeni doğmuş çocukları vaftiz ederek aynı müslümanlar gibi daha bebekken ona din biçerler... Tüm dinler böyledir.

Daha bebekken kendilerine din biçilen ve ana-babanın dinine şartlanması ve kabullenmesi kanunen uygun görülen çocukların insan hakkına sahip olması mümkün müdür?

Bebekler resmen daha doğumlarının ertesinde ana-babanın dinindenmiş olarak kabul ediliyor ve bebekliklerinden beri o dine şartlandırılıyor.

Yani din seçme ya da dinsiz olma özgürlüğümüz bile yok. Ananın-babanın dini neyse sen de öyle kabul ediliyor ve bebekliğinden beri o yönde eğitiliyorsun ve bunun adı ''din ve inanç özgürlüğü'' oluyor!..

Yani ana-babamız başka bir dinden olsa hepimiz o dinden olmak durumunda kalmayacak mıyız?

Bence en başta gelmesi gereken insan hakkı; bebeklerin bile ana-babalarının dininden olarak kabul edilmesi ve beyinlerinin o yönde yıkanmasının engellenmesidir.

Gerçekten özgürlük ve insan hakları olsaydı, bebeğe don biçer gibi din biçilmezdi.

Bırakalım bebeklere din biçmeyi... Büyüdüklerinde gerek duyarlarsa kendi dinlerini kendileri seçsin. İnsan hakkı ve özgürlük bunu gerektirir aslında...
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti