Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.09.16, 21:42   #4
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1166
Mesajlar: 12,138
Ettiği Teşekkür: 50917
Aldığı Teşekkür: 44322
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Anadolu Araplaşıyor mu | Örsan K. Öymen

Tek tanrılı dinler kesinlikle zor ihtiva etmeleri ile gelişme temelleri bulmuş ve çok kısa bir zaman içinde egemenler tarafından kullanılmaya başlamıştır. Ve tüm dinlerin en çirkin yanı (bu 3 ehli kitab dışındakiler de dahil) bebeklerine bile din seçme ya da dinsiz olma şansı vermemeleridir. Çünkü ana ve babalar bile çocuklarını bağlı oldukları din (!) ile eğitip, onları da dinen kendileri gibi yapmazlarsa toplumdan dışlanma tehditi ile karşı karşıyadırlar. Mahalle baskısının en yüksek düzeyidir bu aslında...

Anadolu' nun müslümanlaşması ise aslında Anadolu' nun türklükten çıkmasının ilk adımlarıdır. Anadolu, müslümanlaştıkça araplaşmış, araplaştıkça türklükten daha fazla çıkmıştır.

Buna bir de komşu ülkelerde müslümanlara yapılan baskılar neticesinde Anadolu' ya gelen müslüman göçü katarsak, Türk çoğunluğun özellikle çerkez, çeçen, boşnak kökenliler ile yoğrularak etnik bir asimilasyona uğradığı gereği ile karşı karşıya kalırız.

Daha arnavutlar, gürcüler, araplar ve niceleri var...

Bir toplum başka etnik gruplardan bu denli büyük bir göç alırsa, neticede o grupları kendi içinde eritmek (gönüllü asimilasyon) yerine kendi o gruplarla karışarak etnik özelliklerini ve ulusal benliğini yitirmeye başlar.

Ve Anadolu devamlı komşu etnisitelerden islami bir göç almıştır ve bu göç hala komşu ülkelerdeki kürtler ve şu anda Suriye' den gelen araplarla devam ediyor.

Bu arada ülkede 20 milyon civarında kürdün önemli bir bölümü de türklerle ''kız alıp vermiş'' ve böylelikle Türkler yine bir şekilde ulusal özelliklerini ve ulusal duyarlılıklarını yitirmişlerdir.

Bir yandan İslam dini ile araplaşırken, öte yandan içimize aldığımız diğer islamik etnisitelerin etkisi ile toplumsal yapı öylesine değişti ki, bu kültürel etnik alt yapının üst yapıya/yönetime yansıması bizi son derece kırılgan bir duruma getirmiştir.

Mesela, türklerin kesin çoğunluğa sahip oldukları bir Türkiye' de;

CB, gürcü, eşi arap...

Eski başbakan ve eşi Kırım yahudileri...

Şu anki BB ve eşi kürt...

Eski TBMM başkanı kürt...

Olmaz, olamaz!...

İktidar partisinin bakanlar kurulunda sadece 2 ya da 3 türk var ki onlar da zaten türklükten çoktan çıkmışlar.

Netice itibarı ile bu ülkenin adı Türkiye' dir ancak Türklük artık tali bir etnisite olma durumundadır.

Yani nereden bakarsanız bakın, Anadolu' ya sonradan göçmen olarak gelen diğer müslüman etnisiteler ve İslam dini, Anadolu' yu Türk olmaktan çıkarmıştır.

Boşuna böyle bir toplumdan iç ve dış politikada Türklüğe dair refleksler vermesini beklemeyelim.

Mümkün değil.

Atatürk, bu çok etnisiteli toplumdan bir ortak Türk ulusal devleti çıkarmayı hedeflemişti ancak İslam güçlendikçe o ulusal Türk devleti yıkılmaya devam ediyor.

Gerçek budur.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.