Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.10.16, 15:48   #8
Rosebud
Müdavim

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 572
Mesajlar: 3,917
Ettiği Teşekkür: 11923
Aldığı Teşekkür: 13748
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Eglenceli
Standart Cevap: Erdoğan’a İnönü’nün Torunundan Lozan Tepkisi

Bugün, p....enk herifin biri (ağzımı bozdular) çıkmış diyor ki:'' Bu 'Lozan konusunu çok büyüttüler, herkesin farklı bir görüşü var, herkes aynı düşünemez ki, hoşgörülü olmak lâzım...''
Taktik hep aynı; kulağa hoş gelen ama boş sözler....

Nan şapşik, görüş ve fikir dediğin şey, siyaset gibi, doğası gereği fikri açılımlara ihtiyaç duyulan konularda dillendirilir, tarihi konularda değil.
Tarih kanıt ve belgelerle konuşur, eğer kanıtlı belgeli tarihi bir gerçeği, görüşün ve fikrinle açıklamaya çalışıyor, üstelik doğal olarak da hiç bir somut kanıta da dayandıramıyorsan o sorun kendi sorunundur, tarihin değil.
Fikir ve görüşlere hoşgörü ile yaklaşmak gerekir, doğrudur ancak tarihi bir gerçeği insanların gözünün içine baka baka eğip büküyorsan, üstüne üstlük bu gerçek senin varoluş sebebinse hoşgörü benim için sadece ahmaklıktır.

Düşmanlarının bile 100 yılda bir gelir dediği, bütün dünyanın askeri bir deha olarak gördüğü bir insanın, ulusuna hediye ettiği toprakların tapusu için görüş beyan ediyorsan, bu en hafif tabirle nankörlüktür, daha ağırları bende saklı kalsın.

Lozan'ı düşünce özgürlüğü ile açıklamak gibi kulağa hoş gelen sinsi taktiklerden her fırsatta yararlanıyorlar....

Hatırlayalım:

- Anıtkabir'e yapılan çocuk parkı için; ''ne var bunda büyütecek, Atatürk'ün de salıncakta gülerek, sallanırken fotoğrafları var, siz çocukları sevmiyor musunuz!'' diye savunmuşlardı...
Çocukları çok seviyorsanız Ensar vakfıyla ilgilenin, 5 yaşında çocukların başını örtüp esarete mahkûm etmeyin, elâlemin ülkesini karıştırıp mülteci kırizlerine, çocukların ölümüne sebep olmayın siz önce.

- OHAL ile içkili mekânları kapatılmasına karşı çıkanlara da: ''İnsanlar alın teri ile şeker pancarından kazandıkları paraları o eğlence yerlerinde yiyorlar'' gibi bir gerekçe göstermişlerdi...
Alnının teri ile para kazanan emekçileri bu kadar düşünüyorsanız adama sorarlar; 14 yıldır yüzlerce fabrika, kurum ve işletmeyi satıp, neden onca insanı işsiz, onca çocuğu aç bıraktınız o zaman diye.

Şimdi gelmiş kitap okumadığını söyleyen, diploması dahi kuşkulu zır cahil; ayrımcılık, bölücülük dışında hiçbir meziyeti olmayan bir adam' Atatürk'e öykünüp ona dil uzatıyor ha!

Şair ne demiş:
''Kazara bir sapan taşı, bir altın kâseye değse; Ne kıymeti artar taşın, ne kıymetten düşer kâse.''
__________________
Rosebud isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.