Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.10.16, 20:55   #2
Efruz
Dost Nâzım

Efruz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 75
Ettiği Teşekkür: 31839
Aldığı Teşekkür: 10767
Rep Derecesi : Efruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyor
Ruh Halim: Melek Gibi
Standart Cevap: Dikkat Bakteriler Akıllandı

Sayın Oğuz Özyaral'a hayran kaldım. Çok az terim kullanarak eksiksiz, biyoloji eğitimi olanın da olmayanın da anlayacağı bir şekilde anlatmış

O kadar çeşit arasından doktor sana özellikle bir ilacı yazıyorsa, bir bildiği var ki yazıyor. Bu şişenin dörtte üçünü içeceksin gerisi kalsın diyenini ben görmedim henüz. Veya bir gün günde iki kere, diğer gün üç tane al diyenini de.

Bakteriler ürettiğimiz antibiyotiklere o kadar dirençli hale geldiler ki çaresizce her yoldan yeni antibiyotikler üretmeye çalışıyoruz. Şimdi de insan burnundan üretmeye çalışıyorlar. Burnumuzda bulunan bir bakteri çeşidi normal şartlarda zararsızken, açık yaraya yerleşirse eğer kan zehirlenmesine sebep oluyormuş. Ancak bu bakteriyi bulundurmayan insanlarda, buna karşı doğal olarak geliştirdikleri bir antibiyotik olduğu belirlenmiş. Antibiyotik testten de geçmiş, gerekli işlemlerden sonra piyasaya da sürülür. Biz önümüzdeki antibiyotiklere bakalım

Teşekkürler Canan

Bırak olmasın mezar taşımız,
bir okul bahçesine gömsünler bizi
çocuklar koşsun üzerimizde.

Efruz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Efruz'in Mesajına Teşekkür Etti.