Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.10.16, 01:00   #4
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39540
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Bir Gün Yakalanırsan Sorguda Bunları Söyle

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Muhammed öldükten üç gün sonra şeriat isteriz diye ayaklanmış bir milletten söz ediyoruz.
Gerçek İslam diye ütopik bir kavram dolaşıyor müslüman dünyasında.
Herkes gerçek bir islama inanıyor ama o gerçek islamda kimse mutabık değil...
İslam, bir toplumda böylesine farklı yaşanırken, toplumu islalamlaştırarak birleştireceğini sananlar gerçek bir islamın içinde değil gerçek bir yanılgı içindeler.
Aslında ne islamik cenah İslam konusunda kendi içinde mutabık, ne de ''bunlar aslında gerçek müslüman değil'' diyenler kendi içlerinde mutabık.
Ha zaten aynı cephe içinde bir birleriyle mütabık olmayanlar, karşı cephede gördükleriyle; yani hem laik hem de müslüman olanlar ile öteki (!) müslümanlar arasında bir mutabakat olması abesle iştigalden ibarettir.

Bana çıksın birisi; öteki dinleri bir yana bırakalım; kendi dinleri İslam' ın gerçek bir ümmet yarattığını göstersin... İslam' ın en azından İslam alemini birleştrdiğini göstersin ki, biz de en azından bu dinin insanlığı birleştirici bir vasfı olduğuna inanalım... Yok!

Mümkün de değil zaten!..

Ben şu veya bu dine aleyhtarlık yapmıyorum. Sadece sorguluyorum.

Ki bu da kesinlikle hem kendime, hem de benden sonra gelecek nesillere olan sorumlulupğumun gereğidir.

Mesela:

Bir toplumun lideri sayılan ilahi şahsiyet, din ya da herhangi kutsal bir şey üzerinden kendine 17 eş alıp, ümmetine ise en fazla 4 eş hakkı tanıyarak kendi kendine pozitif ayrımcılık yaparken...

Ve toplumda varlığı olmayan/zengin olmayan 16 erkeğin eş hakkına girerken ve üstüne üstlük homoseksüelliği de yasaklarken bu saçmalıkta ilahi bir gerekçe olabilir mi?

16 erkeğin hakkı olan eşleri kendine alarak kendine din üzerinden bir ayrıcalık yaratıyorsun.

Adam dışlanmamak için mecburen kendini ümmet gibi gösteriyor ama bakir gelmiş, bakir gideceğini biliyor... Çünkü İslam egemenleri toplumdaki kadınların çoğunu çoktan cebe indirmiş... Fakire ise ****lik (!) bile yasak!

Ve o ilahi şahsiyet Allah' ına kavuşunca, din üzerinden ''hep bana hep bana'' diye tavır gösterdikten sonra hayatı boyunca kendi doymak bilmeyen cinsel açlıkları nedeniyle ölene kadar eşsiz bıraktıkları insanlar onun cenazesini kaldırır mı?

Tek sebeb bu değil elbet ama her din ekonomik ve siyasal bir sektördür. Egemenlerine çıkar sağlar... Egemen olmayanlar ise dışlanmak veya cezalandırılmak korkusu ile itaate mecbur kalırlar...

...

Dinlerde adalet yoktur. Eşitlik yoktur. Kimler egemense onların çıkarları ilahileştirilmiş, ötekiler korku ile (Allah korkusu) itaate zorlanmıştır.

İşte o yüzden din birleştirici değil, bölücüdür. Ve insanlık tarihinde dinler kadar başka bölücü bir faktör olmamıştır.

Ben sorgulamak zorundayım.

Siz de sorgulamak zorundasınız!