Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.10.16, 20:35   #3
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1170
Mesajlar: 12,178
Ettiği Teşekkür: 50978
Aldığı Teşekkür: 44424
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Eğitim ve önemi

Atatürk bir yandan toplumu dinci soytarıların saltanatından uzaklaştırırken, bir yandan da yobazlaştırılmış toplum karşısında ''dinsiz'' damgası yememek için son derece önemli taktik girişimlerde bulunmuştur. Ancak Atatürk yaşamında ''dindar'' vasıflara sahip olmadı ve dini yobazların kontrolünden alıp nötralize etmek için epey bir gayret gösterdi.

Ancak şu rezil din bezirganlarının Cumhuriyet tarihindeki ilki olan Menderes toplumun dini duygularını bir istifade aracı olarak kullanarak toplumu laik çizgiden çıkaran bir figüranlık rolü üstlendi.

Atatürk dinin toplumlar için önemini idrak etmiş ve ona uygun politikalar geliştirmiştir.
Yoksa kimse Atatürk' ün dindar bir yaşam sürdürdüğünü iddia edemez.

Ve şöyle bir şey yok!:

Hem dinde zorlama olmayacak ama hem de çocuklarını kendi dininden olmaya mecbur kılacaksın. Tüm dinler gibi İslam' da zorlama dinidir. Daha bebek yaşlarda çocuklar ana ve babanın dininden yapılır ama sonra da ''dinde zorlama yok'' denir.

Din ve inanç özgürlüğü zaten emperyalizm tarafından uluslararası ve ulusal yasalarla koruma altına alınmış. Aynı şekilde ana ve babanın dininin çocuklara geçmesine de ''din özgürlüğü'' maskesi takılmış...

Çocukların ana ve babanın dinine zorlandığı ve o yönde şartlandırıldığı bir sisteme ''din özgürlüğü'' denebilir mi?

Neden çocukların beyni yıkanarak bir dine zorlanır da, o çocuklara büyüdüklerinde kendi araştırma ve gözlemleri ile şu veya bu dini seçme ya da dinsiz olma hakkı tanınmaz?

Çocuklarının beynini yıkayıp, bir de bunu insanlığa ''din özgürlüğü'' diye sunarak hukuki garanti altına alan emperyalizmdir.

Kimse çocuklarına don biçer gibi din biçme hakkını kendinde görmemelidir. Bırakın çocuklar kendi dinlerini kendilerine yetişkin olduklarında biçsinler. Özgrlük budur! Gerçek din ve inanç özgürlüğü de budur.

Din ve inanç özgürlüğü, ana-babanın din ve inancını çocuklarına bulaştırmamasıdır. Ana-babanın dinine zorlanan milyarlarca çocuğun yaşadığı bu dünyada din özgürlüğü değil, dinsel diktalar vardır.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.