Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.10.16, 22:17   #2
alkanaga
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 108
Mesajlar: 1,850
Ettiği Teşekkür: 4447
Aldığı Teşekkür: 6635
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: İFK hadisesi...

Peygamber ne zaman sıkışsa ayet iniyor. Hz. Muhammed’e gelen vahiylerden sonra Ayşe’ye yapılan isnadların iftira sayıldığı görülmüştür. Vahiy bu ya her evli kadın yapılan ve dört şahit ile ispatlanamayan her şikayetin iftira sayılarak seksen değnek vurularak cezalandırılmaya başlamıştır. Zaten bu durum üzere Abdullah bin Ubey Selül, Şiar Hasan bin Sabit ve Hamne binti Cahş’a isnad cezası olarak seksener değnek vurulmuştur (3 te kalmışlar demek ki). Ayrıca Bu İfk olayı hakkında Hz. Ali’nin de Muhammed'e, "Ayşe'yi boşa; sanki sana kadın mı yoktur?" dediği rivayet edilmektedir. Bkz.. Zaten Ahzap Suresi'nin 50 ve 51. ayetlerinden sonra tepkisini koyan sözler söyleyen de Aişedir. İfk olayı yaşandığında bir sürü eşi olan Ahmed 60 yaşında Aişe ise 12 yaşındadır. Düşünsenize genç Safvan .... Aişenin bir de çocuğu olsa otoriteye bakın... neyse Aişenin neredeyse tüm hadis kitaplarında geçen sözüne buyrun.

"ma era rabbeke illa yüsariu hevake" (bkz. buhari, e's-sahih, kitabu't-tefsir/33/7,kitabu'n-nikah/29;diyanet yayınlarından tecrid, hadis no:1721; müslim, e's-sahih, kitabu'r-rida/49, hadis no:1464; ibn mace sünen, kitabu'no:-nikah/57, hadis no: 200; ahmed ibn hanbel, 6/134,158)

meali:

"bakıyorum da, senin efendi tanrı'n, yalnızca senin şeyinin keyfini (hevanı) yerine getirmek için koşuyor.Kaynak
https://islamingercekleri.wordpress....10/30/hz-aise/
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.