Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.10.16, 22:17   #2
alkanaga
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 86
Mesajlar: 1,309
Ettiği Teşekkür: 3064
Aldığı Teşekkür: 4779
Rep Derecesi : alkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği varalkanaga parlak bir geleceği var
Ruh Halim: none
Standart Cevap: İFK hadisesi...

Peygamber ne zaman sıkışsa ayet iniyor. Hz. Muhammed’e gelen vahiylerden sonra Ayşe’ye yapılan isnadların iftira sayıldığı görülmüştür. Vahiy bu ya her evli kadın yapılan ve dört şahit ile ispatlanamayan her şikayetin iftira sayılarak seksen değnek vurularak cezalandırılmaya başlamıştır.Zaten bu durum üzere Abdullah bin Ubey Selül, Şiar Hasan bin Sabit ve Hamne binti Cahş’a isnad cezası olarak seksener değnek burulmuştur (3 te kalmışlar demek ki). Ayrıca Bu İfk olayı hakkında Hz. Ali’nin de Muhammed'e, "Ayşe'yi boşa; sanki sana kadın mı yoktur?" dediği rivayet edilmektedir. Bkz.. Zaten Ahzap Suresinin inen ahzab suresi 50 ve 51. ayetlerinden sonra tepkisini koyan sözler söyleyende Aişedir. İfk olayı yaşandığında bir sürü eşi olan Ahmed 60 yaşında Aişe ise 12 yaşındadır. Düşünsenize genç Safvan .... Aişenin bir de çocuğu olsa otoriteye bakın... neyse Aişenin neredeyse tümhadis kitaplarında geçen sözüne buyrun.
"ma era rabbeke illa yüsariu hevake" (bkz. buhari, e's-sahih, kitabu't-tefsir/33/7,kitabu'n-nikah/29;diyanet yayınlarından tecrid, hadis no:1721; müslim, e's-sahih, kitabu'r-rida/49, hadis no:1464; ibn mace sünen, kitabu'no:-nikah/57, hadis no: 200; ahmed ibn hanbel, 6/134,158)

meali:

"bakıyorum da, senin efendi tanrı'n, yalnızca senin şeyinin keyfini (hevanı) yerine getirmek için koşuyor.Kaynak
https://islamingercekleri.wordpress....10/30/hz-aise/
__________________
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.