Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.10.16, 12:19   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Batı ve Emperyalizm

BATI VE EMPERYALİZM
Batı, medeniyettir dendi, gerçek liberalizmin batıda olduğu söylendi, özgür yaşam batıdadır dendi, hürriyet demokrasi batıdadır dendi, Türkiye dâhil gelişmişliğini ve sanayi devrimini henüz tamamlamamış ülkeler, batının kültür erozyonu altında ezilmesine rağmen, Türkiye dâhil bir çok ülke kültür deformasyonu ile milli, dini, ahlaki, idari, siyasi yozlaşmanın içinde kıvranmaya başlarken, bu ülkelerin idaresine gelenler icazeti hep batıdan aldılar, ülke halkları fakir, idarecileri hep zengin oldular, zengin olan idareciler emperyalist olanları stratejik dostları ilan ettiler, tüm olumsuzluklarına rağmen batı emperyalizminin idari rejimlerini dahi rol model aldılar, yaşadıkları ülkede başkanlıkta başkanlık diye bir terane tutturup, Türkiye’de olduğu gibi yetki gaspı ile fiili başkan oldular.

Batı, Türkiye’de zat-ı devletleri hazreti imam Tayyip efendiyi 2002 öncesi başbakanlığa hazırlarken, biatçı İslam ülkelerine ılımlı İslam ile örnek olacaktı, batı emperyalizminin boyunduruğunda, ülkede ve bulundukları coğrafya orta doğuda, planlarının eş başkanı sıfatı ile batıya biatçı olması hedefte olup, orta doğudaki planları hayata geçtiğinde tüm orta doğuya İsrail bekçi olacaktı, nitekim fiili durum bu gün böyle. Bu gün batı emperyalizmi hâlâ bu planların yürütülmesini sağlamak üzere, Türkiye’yi orta doğu bataklığına sürüklemeye çalışıyordu, efelenmeyi çok seven hazret Erdoğan, batının canını sıktı ve bu gün tarihi yanlış ile askeri güç ile Suriye, ve Başika denilen yer olan Irak’ta tam bir keşmekeş içinde Türkiye’nin başını önemli derecede belaya sokmuş oldular.. Halk arasında bir söz vardır lütfen tabirimi mazur görünüz batı becermediği eşeğin sırtına semer vurmazmış!

Türkiye, 1950 yılından beri sahte dostlar batının emperyalizmi tarafından hep kullanıldı. Sözlerinden çıkıldığında, ambargolu, darbeli, entrikalı ayak oyunları ile hezimeti çok gördü yaşadı!

Türkiye milli ilke olarak “yurtta sulh, cihanda sulh” ilkesi ile, kurtuluş savaşından bu tarafa barıştan yana politika izlemiş, komşularının ve hatta uzakta olan ikili ilişkiler içinde olduğu devletlerin iç işlerine karışmamayı, vatan topraklarının bütünlüğüne ve sınırlarına saygılı olmayı şiar edinmiş bir ülke oldu. Barışçıl açıdan bakıldığında Türkiye açısından değişen çok şey olmadı ama değişim hep, emperyalistlerin ve kolonici batının silahlı gücünü oynayan ABD’de oldu, orta doğudaki arzularından, plan ve hedeflerinden, buradaki enerjinin kontrolünün sağlanmasından yana tam bir emperyalist gibi aksiyoner olmaktan vazgeçmediler, Türkiye idarelerine Harun gibi gelip Karun gibi olanları hep planları için kullandılar. Bu yüzden enerjiyi ve büyük enerji potansiyeline sahip İslam nüfusunu hep kontrol altında tutmak hedefindeler. Göz açtırmamaya kanburlarını doğrultmalarına fırsat vermemektedirler. 1945 yılından beri orta doğu olarak bilinen coğrafyayı ateşe verip İsrail’i de bekçi olarak tuttular. Türkiye ise bu hayallerin ve planların maşası olarak kullanıldı, gaflet ve delalet içinde olan idareciler ne kadar meydanlarda mahalle kabadayısı bıçkınları gibi efelenip nara atsalarda, faydasız! ABD’nin emirlerinden çıkamazlar.

Orta doğu derken sıranın artık Türkiye’nin bitirilmesine geldiğini, dost bilinen düşmanların ülkemizi karıştırma girişimlerinden, Suriye ile olan ilişkilerin bozulmasından, Türkiye’nin başına neler geldiğini ve geleceği konusundaki tahminlerimi ürperti verir diye burada yazmayacağım.

Uçak düşürme olayından sonra Rusya ile düzelmeye yüz tutmuş gibi görünen ilişkiler, Suriye konusundaki Türkiye’nin izlediği yanlış politikalar nedeniyle Türkiye Suriye içlerinde Rusya’yı bir günde karşısında bulabilir, imam Tayyip benzeri bir diktatorya heveslisi olan Putin ile yapılan tüm anlaşmalar bir günde iptal edilebilir.

ABD’nin içinde olduğu NATO, Türkiye’ye hiçbir şekilde müspet elle tutulur, gözle görülür bir yardımı olmamış Nato ABD’nin silahlı gücü haline gelmiştir. Siyaset, idare, diplomasi fukarası olan zat-ı devletleri hazreti imam Tayyip efendi 15 yıldır Türkiye’de hüküm ve saltanat sürmektedir. 15 yıl içinde bize göre söylediği tek doğru bir cümle vardır “dünya beşten büyüktür!” Amma ne menem bir dünya imiş ki BM’ lerin beşi dünyaya bedelmiş o beş ne derse dünyada o oluyor..

17.10.2016
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.