Tekil Mesaj gösterimi
Eski 18.10.16, 09:28   #1
Gülümsün
Moderator

Gülümsün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2014
Konular: 1402
Mesajlar: 8,142
Ettiği Teşekkür: 49527
Aldığı Teşekkür: 30498
Rep Derecesi : Gülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Melek Gibi
Standart Dinbazların İşgal Girişiminde Masum Müslümanlar Katledildi | Uğur Dündar

Sevgili okurlarım,15 Temmuz'da gerçekleşen darbe görünümlü işgal operasyonu devletimize ve milletimize büyük bir zarar verdi. Demokrasimizin yanı sıra devletin en güvenilir kurumlarında bile ağır hasarlar oluştu.
Meclis'in açılmasıyla birlikte ‘15 Temmuz FETÖ Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu' çalışmalarına başladı. Komisyonun CHP'li üyelerinden, yıllarca bürokrasinin doruklarında çalışmış, deneyimli siyasetçi Dr. Aytun Çıray'la yaptığımız söyleşiye, “Sizce iktidarıyla muhalefetiyle içinden geçtiğimiz hasarlı durumun hassasiyeti kavrandı mı? Türkiye nereye gidiyor?..” sorusunu yönelterek başladım.
AYTUN ÇIRAY (A.Ç.): Ne yazık ki hayır! Başta Sayın Cumhurbaşkanı, buradan siyasi bir fırsat çıkarma çabasında. Lozan tartışmasını açması ise amacı ne olursa olsun trajik bir durum. Sayın Devlet Bahçeli'nin aniden sahne almasına gelince… Türkiye üç dört cephede savaşırken AKP'yi sistemimizi kökten değiştirecek başkanlıkla ilgili anayasa değişikliğini Meclis'e getirmeye davet etti. Sayın Dündar, Türkiye'de iki siyasi İslâmist kanadın işbirliği belli bir noktaya kadar tıkır tıkır çalıştı. Devleti, Cumhuriyet'e bağlı milli unsurlardan arındırmada ve Atatürkçülerin tasfiyesinde büyük mesafeler alındıktan sonra artık sıra devlete hakim güç olmaya gelmişti. İşte tam bu noktada “aynı menzile” giden güçler, ‘devletin hakim gücünün kim olacağı konusunda' anlaşamadılar. Aslında bu kavga Oslo tutanaklarının açıklanması ile başladı. Aynı menzili talep ettiklerinden ittifakları yıkılmaya mahkumdu ve yıkıldı. İşte bu noktada uyguladıkları akıl almaz dış politikaların davet ettiği dış dinamikler de devreye girdi. Ve dinbazların devleti ele geçirme kavgası, büyük çoğunluğu Müslümanlardan oluşan masum halkımızın katline neden olan ölümcül bir savaşa dönüştü.
UĞUR DÜNDAR (U.D.): Komisyon'da 2010 referandumunda Fetullah Gülen'in söylediği “Mezardakileri bile çıkartıp oy verdireceksiniz” sözüne gönderme yaparak, “Biz de bu komisyonda gerekirse mezardakileri de çıkartıp konuşturmalıyız” demişsiniz.
Bundan amacınız neydi?


Yazının devamı için tıklayınız.__________________
Gülümsün isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla