Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.10.16, 01:29   #1
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2602
Ettiği Teşekkür: 161456
Aldığı Teşekkür: 177589
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Canım Türkiyem (!)

Canım Türkiyem (!)

"15 Temmuz'un darbe olduğuna inanıyorsun da, Sabahattin ALİ'nin "Kürk Mantolu Madonna"da, şarkıcı Madonna'yı anlattığına niye inanmıyorsun?

TV 8 'i konuşuyor Türkiyem..

Aramızda Kalmasın adlı sabah programında ekran yıldızı olmuş, bol sıfırlı paralar kazanan bir kadın, Sabahattin ALİ'nin "Kürk Mantolu Madonna" sını, Amerikalı şarkıcı Madonna'nın hayatı sanıyor ve bir çuval ahkam kesiyor.

"Kitabı okudum" demese, bilmiyor deyip geçeceğiz.. Ama üstüne bir de "Okudum" diyor..

Elbette üzerine bi dünya laf edilebilir.. Ama ben o kadının cüret soslu bilmeyişinde değilim..

Beğenirsiniz beğenmezsiniz, Acun ILICALI "İsteyen izler istemeyen izlemez" diyerek, tercih ettiği formatta yayın yapıyor.. Ve bugün, bu sabah, o ekranda sergilenen bilgisizlikten öte cahil cesareti - ukalalağı tartışan Türkiye, gün içinde defalarca bu ekrana kilitleniyor.

Bu formattaki bir yayıncılığın programları, Türkiye'de En Çok İzlenen Programlar Listesinin sürekli zirvesinde yer alıyor..

Aynı Türkiye, şimdi kalkmış, o ekrandaki cahil cesaretini masaya yatırıyor..

En iyi müşterisi olduğumuz bir formatı yerden yere vuruyoruz..

Türkiye'nin başka ekranlarında O Saatlerde, Makul Ve Mantıklı Şeyler Konuşuluyor, akıllı uslu laflar ediliyor, geleceğimize dair hayati uyarılar, bilgilendirmeler yapılıyor ama o kadının cahil cesareti kadar gündemi meşgul etmiyor..

Yarınımızı saracak ateşin kıvılcımı çakılmış oralı değiliz, TV 8'de (anlar mı bilmem ama) zavallı duruma düşmüş bir kadının saçmalıklarını konuşuyoruz.

Asıl mesele ne biliyormusunuz?

-Ne biliyoruz, Sabahattin ALİ belki de bildiğimiz şarkıcı Madonna'yı anlatmıştır o kitabında.

15 Temmuz'un darbe olduğuna inanan bir millet, buna niye inanmıyor, ben de onu anlamadım.

Murat İDE

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.