Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.11.16, 15:32   #1
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 6535
Mesajlar: 27,252
Ettiği Teşekkür: 103800
Aldığı Teşekkür: 147187
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Ey Sabah Akşam Atatürk’e Küfredenler!.. | Uğur Dündar

Ey Sabah Akşam Atatürk’e Küfredenler!..


Önceki gece Halk Arenası canlı yayınını Bergama'da gerçekleştirdik. UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası listesine aldığı, güzellikleri ve konuksever insanlarıyla ünlü ilçemizdeki yayın sırasında Oda TV'nin bir haberi dikkatimi çekti. Haberde ABD'nin California Eyaleti'ndeki bir üniversitede düzenlenen “Atatürk Haftası” etkinliklerinin bir grup Ermeni öğrenci tarafından engellendiği bildiriliyordu.
Hatırlarsınız; ASALA Terör Örgütü diplomatlarımıza karşı ilk saldırıyı 1973 yılında yine bu eyalette yapmış ve Los Angeles Başkonsolosumuz Mehmet Baydar ile yardımcısı Bahadır Demir, Ermeni bir terörist tarafından tuzağa düşürülerek şehit edilmişlerdi. (Dostum Prof. Haluk Şahin, “Unutulmuş Bir Suikastın Anatomisi” adlı kitabında menfur saldırının ayrıntılarını, uzun yıllar gizli kalmış belgelerle anlatıyor)

* * *

Programın reklam arasında yaşamını yurt dışında sürdüren Prof. Dr. Azmi Güran'dan bir mesaj aldım.
Saygın bilim insanımız şunları yazıyordu:
“Atatürk yaşarken dünyaya gelmiş ve onu çok yakın mesafeden (20 cm) görme şansını yakalamış biri olarak, 1988 yılında, Ata'nın ölümünün 50. Yıldönümü münasebetiyle, üniversitemin mezunlar dergisi olan “Gazette”de bir makale yayımladım. Oda TV haberindeki Ermeni topluluğun başında bulunan Garen Yegparian adlı kişi, yazıma çok çirkin bir cevap verince, “Gazette” yönetimi benden cevabi bir yazı talep etti. Ben de Garen Yegparian'ın Washington'daki Kongre Kütüphanesi'ne (Library of Congress) gidip, Atatürk ve onun Türkiyesi hakkında yazılmış 2 bin 400 adetten oluşan makale, kitap, dergi ve sempozyum kayıtlarını okumasını, böylece doğru bilgilenmesini tavsiye ettim. Ayrıca, dünyada Winston Churchill dahil olmak üzere hiçbir lider hakkında bu kadar çok yazının kaleme alınmadığını belirttim. Bununla da yetinmeyip kendisine taahhütlü olarak sert içerikli bir mektup yolladım. Cevap veremeyince birkaç kez telefonla aradım. Sonradan öğrendim ki California'ya taşınmış. Mail adresini de veriyorum: garen.yegparian@genocideproject.net
Mesajımı yazarken bir yandan da Sayın Sinan Meydan'ın çok değerli konuşmasını dinliyorum.
Sonuna kadar takip edeceğim güzel yayınlar diliyorum…”

* * *

Yurtsever bilim insanı Prof. Güran'a çok teşekkür ediyorum.
Onun bildirdiği e-posta adresinden anlaşılacağı gibi, Atatürk'e küfreden, ABD üniversitesindeki “Atatürk Haftası” etkinliklerini öğrencilere engellettiren Yegparian, sözde Ermeni soykırımı propagandasını yapan lobinin de etkin isimlerinden biri!..

* * *

Ey sabah akşam büyük önderimiz Atatürk'e küfredenler!
Enkazdan coğrafyasının en güçlü üniter devletini kuran, son nefesine kadar “tam bağımsızlık” ve “Yaşasın Türkiye, yaşasın Türk Milleti” diyen büyük kahramanı minnetle anmak yerine hayasızca iftira yağdıranlar!..
Garen Yegparian'dan farkınızı söyler misiniz?..
Yoksa siz, “Vatan kurtulmasaydı da Yunan işgali altında kalsaydı” diyenlerden misiniz?..


__________________


Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.