Tekil Mesaj gösterimi
Eski 04.12.16, 14:54   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Sapık Zihniyetler ve İslam Dini


SAPIK ZİHNİYETLER VE İSLAM DİNİ

İslam dini yayılmasını mütekip ve günümüze gelinceye dek, çok çeşitli oluşumların, (cemaat tarikat ve hatta mezhep gibi,) söylemleri, dayatmaları, kendinden menkul fikirleri ile deforme edildi.. Deformasyon yetmedi, şeyh, molla, hoca gibi, yetmedi günümüzde prof. payeli meczuplar gibi kimselerin İslam dini adına söylemleri vaazları, kitap ve risale dedikleri saçmalıkları cahil topluma telkin ile zırvalıklarını din olarak saydırdılar, kabul ettirdiler..

Bunlardan bir örnek;

Geçtiğimiz günlerde akp'nin vekillerinden biri olan Vahdettin İnce isimli şahsiyet İslam'ın caiz kıldığı bir hususu, pedofili diye nitelendirmek doğru değil demiş! Pedofili sayılmaması gereken neydi? 9-13 yaşları arasındaki kız çocuklarının evlendirilmesini İslâm caiz kılıyormıuş..

Keza geçtiğimiz aylarda Uludağ ünüversitesinde prof. payeli bir şahsiyet yazdığı kitabında, 7 yaşına gelmiş kız çocuklarının babaları tarafından kucağa alınması, cinsel şehevi duygular uyandıracağı gerekçesi ile doğru değildir demiş ve kız çocuklarının 9 yaşında evlendirilebileceğini yazdığı güya kitabında belirtmiştir.. Bu kitabı konunun gündeme geldiği tarihte yine bir belediye başkanı kendileri gibi düşünen güya Müslümanlara dağıtmış hediye etmişler, önermişlerdir.. İşte bu olay ve düşünce bize göre sapık fikirleri İslam dini yerine koymaktır..

Adı İslâm ile çağrışım yapan merdiven altı belletmenlerinin çoğunda pedofili eğilimleri ve kız erkek ayrımı yapmadan tecavüz vakaları görülmektedir! Örnekleri ortadır.

Şüphesiz tecavüz, cinsiyete yaşa bakılmadan dünyanın bir çok yerinde olduğu gibi Türkiye'de ve adı İslam olan ülkelerde daha ağırlıklı olarak görülmektedir. Türkiye'de rızası var veya yok 18 yaş altı olan insanlar ile cinsel temasa geçmek ancak pedofili hastalığına duçar olanların işidir. Bunu yapanların affı mümkün değildir.

Tecavüz eğer kız veya kadına yapılmışsa ki, yaşına bakılmaksızın bu suçtur, tecavüz edilenlerin % 99 u psikolojik travma yaşamaktadır, birde tecavüzcüyü tecavüz edilenle namus kurtarma adına evlendirmek o kıza kadına ömrü boyu her gün birlikte olduğu zaman sürecinde travmaların en büyüğü yaşatılıyor demektir. Bu travmaların kadın cinsine yaşatılmasına kimin hangi gerekçe ile hakkı olabilir?

İşte asıl konu; Türkiye'de ve İslam dünyasında kadın hakları ve kadın konusu! Kadına bakış açısı her zaman gündeme gelmektedir.

Türkiye'de devletin asli görevlerinden biriside insanların toplu yaşadığı ve bulunduğu yerlerde, ikamet mahallerinde, seyahâtlerde insan mal ve can emniyetini sağlamak görevidir. Hürriyetleri kısıtlayarak şuraya gitmeyin, şurda toplanmayın, şöyle giyinmeyin, hastalıklı olanları tahrik edici davranış ve giyimde bulunmayın önerileri hürriyetleri kısıtlayıcı niteliktedir. Her yere özgürce gidilir özgürce isteyen istediğini giyinir ama tehlike varsa önlemek devletin ve zabıtasının görevidir. Tehlike var diye, toplantı ve gösteri hakkı engellenemez, terör var diye insanlara yapacaklarından vaz geçin demek devletin ve zabıtasının acizliğini gösterir.

Tecavüzcü var diye, pedofili var diye, metrobüslerde, toplu taşım araçlarında fordcu tabir edilen sapıklar var diye kadın erkek hiç kimsenin özgürlüğü kısıtlanamaz. Geçtiğimiz günlerde İETT bir karar alarak saat 22 den sonra toplu ulaşım araçlarında kadınların duraklar dışında istediği yerde inebilmesine imkân tanımış, şeklen bakıldığında bir tedbir gibi görünmesine karşın, uygulama, bazı demokratik düşünceli kadınlar tarafından cinsiyetci ayrım muamelesi gibi görülüp yadırganmıştır.

Suç işleme oranı bir hayli yüksek olan Türkiye'de cinsel suçlar, Trafik suçları, nitelikli dolandırıcık, terör suçları önde gelmektedir. Şüphesiz her kişinin başına bir polis dikmek olası değildir. Suç var suç işlemeye meyilli insanlar var diye kadın ve kızların özgürlüğü kısıtlanamaz, tecavüze uğrayan kadın ve kızlara, geçmiş yıllarda bir İngiliz bakanın dediği gibi tecavüz kaçınılmaz ise gevşeyin tadını çıkarın denilemez!

Devletin asli görevi özgürlükleri kıstlamak değil özgürlüklerin teminatı olmaktır. Biz bunları niye yazar çizeriz? Türkiye'de siyaseten iktidar olanların yanında kadının kızın hikmet-i harbiyesi varmıdır? Kadının onlar için ifade ettiği değeri kadına burada hakaret olmasın diye yazmak istemem.. Ve fakat tüm bu menfi kadına bakış açılarına rağmen, Türk kadının ilkel kıyafetler içinde kendisini her konuda ikinci sınıf sayan bir zihniyetin zevcesi olmasını, siyaseten oydaşı olmasını, onların propağandası için kapı kapı dolaşmasını yadırgarım, ayıplarım, teessürlerimi sunarım.

Okuma özürlü oluşumuz tescilli realite! Müslümanım diyenlerin öğrendikleri kulaktan dolma saçma sapan fikirlerin çoğunluğu hurafe uydurma! Tam bilinen bir bilgiyi vurgulayarak son verelim Halife Ebubekir, Muhammed peygamberin ölümünden sonra hadislerini araştırmış 500 adet kadar tespit ve tescil edilmiş, günümüze gelinceye kadar bu sayı kimine göre bin, kimine göre üç bin olmuş ve çoğu İslâm gerçeği olarak dayatılmış zırvalardır.

İslam adına bir yanlış daha 1400 yıl önce toplumsal düzenlemeler için getirilmiş tavsiye mahiyetindeki uygulamaların günümüze farz olarak taşınması, dayatılarak uygulanmak istenmesidir..Bunlardan en önemlisi tesettür konusudur.


04.12.2016


Mustafa AKTEN

__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.