Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.02.17, 20:15   #2
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1552
Ettiği Teşekkür: 61874
Aldığı Teşekkür: 52534
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Ölümün Bir Gizemi Gaha Çözüldü!

Bu tür yazılar bana pek bilimsel gelmiyor. Bu yazılar genellikle insanlarda merak uyandırmayı amaçlayan dergilerde çıkar. İsim vermeyim ama güya bilimsel dergiler falan olur... Yok efendim ''Mars' da hayat var'' başlığı ve ilginç bir resimle kapak yaparlar... Bunu da buzla, suyla, ne bileyim doğanın verdiği bir coğrafik biçimlenme ile insanlara yedirmeye çalışırlar... Mesele merak uyandırıp, dergi satmak ya... Ya da ne bileyim; ''Ölümszlüğün sırrı bulundu'' falan...

Biraz adı geçen profesörü ve makaleyi araştırdım.

Vatandaş ölüm sürecini araştıran biri... Tamam.

Ama yazdıkları yeni şeyler değil. Tüm bilim alemi insanının tıbben (!) öldükten sonra saç, sakal ve tırnaklarının uzadığını biliyor. Tıbben ölmek başkadır, öldükten sonra insan vücudundaki hücrelerin bir süre daha yaşadığını söylemek başka...

Şimdi tıbben ölmüşün. Kalp, kan pompalamıyor ve beyin kansız... Ciğerlerinden aldığın hava beyne gitmiyor artık. Beyin ölmüş! Daha doğrusu beyin hücreleri ölmüş. Ha o bedene artık can veremezsin de, versen o zaten beyinsiz bir paket olur. Hani ''beyin ölümü'' dedikleri şey!