Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.04.17, 09:44   #1
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2675
Mesajlar: 31,094
Ettiği Teşekkür: 167082
Aldığı Teşekkür: 186267
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Alcazar de Segovia Kalesi'nin Tarihi ve Mimarisi (İspanya)
Alcazar de Segovia Kalesi'nin Tarihi ve Mimarisi (İspanya)
Alcazar de Segovia Kalesi, İspanya’nın Kastilya Leon bölgesinde, Madrid’e bir saat uzaklıkta bulunan Segovia şehrindedir. Segovia şehri, 1985 yılında UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’ne eklenmiş. Şehir, yüzyıllar boyunca kentte yaşamış birçok medeniyete ait yapıları barındırıyor. Kale, Walt Disney’in meşhur “Sindirella” şatosunun da en büyük ilham kaynaklarından olmuştur.


Alcazar de Segovia Kalesi, Guadarrama dağlarının yakınında iki nehrin birleştiği noktanın üzerinde kayalığın üzerine kale olarak inşa edilmiş. Segovia Kalesi öncelikli olarak istihkâm amaçlı inşa edilmiş. Sonraları ise Kraliyet Sarayı, Eyalet Hapishanesi, Kraliyet Topçuluk Okulu ve Askeri Akademi olarak kullanılmış, günümüzde ise müze ve askeri arşiv binası olarak kullanılmaktadır.


Alcazar de Segovia Kalesi, İslami etkilerden ilham alan İspanya’nın en popüler kalesidir. Alcazar ismi de kale anlamına gelen Arapça “Al’qasr” kelimesinden gelir. Kale ilk olarak 1200’lü yıllarda VI. Alfonso döneminde inşa edilmeye başlanmış ve son büyük eklentisi de 1587’de Krall II.Philip emriyle Mimar Francisco de Morar tarafından gerçekleşmiştir.


Alcazar de Segovia Kalesi, Orta Çağ'daki Kastilya hükümdarlarının en gözde konutlarından biriydi ve krallığın savunmasında önemli bir rol üstlenmiştir. Bu dönemde, mevcut binanın çoğu Trastamara Hanedanı tarafından inşa edildi.


Ön tarafında yüksek kale duvarları bulunan bir avludan oluşan kalenin içinde salonlar, II. Juan Kulesi, şapel ve cephane avlusu gibi bölümler bulunuyor. Taht odası kalenin önemli bölümleri arasındadır.


6 Mart 1862 tarihinde çıkan yangında çok hasar gören kale, kısmen de olsa restore edilmiştir. Bugün Alcazar, İspanya'nın en popüler tarihi yerlerinden biri olmayı sürdürüyor ve Segovia şehrindeki üç önemli cazibe merkezinden biridir.


Alcazar Kalesi, 1967'de "Camelot" adlı müzikal filmde, Sir Lancelot du Lac'ın Joyous Gard'ın Fransız evi olarak da hizmet vermiştir.

Kale, rehber eşliğinde ziyaretçilere her gün açıktır.


The Galley Room
Bu odanın dekorasyonu, 15. yüzyılın başında Kraliçe Catalina de Lancaster tarafından yapılmıştır.
Chapel
Felipe II'nin Ana de Austria ile dini evliliğini burada gerçekleştirdi. 16. yüzyıldan kalma bir sunak oda hakimdir.
Kral Salonu
Duvarlarını İspanya Kralları'nın resimleri ile süslenmiştir. Saat yönünde ilerleyerek, kronolojik sırayla düzenlenmiştir. Felipe II tarafından yapılan tadilattan sonra olduğu gibi durmaktadır.
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.