Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.06.17, 22:34   #4
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 9345
Mesajlar: 32,097
Ettiği Teşekkür: 106894
Aldığı Teşekkür: 165645
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Holyrood Sarayı ve Tarihi (İskoçya)


İşkenceler sonunda detaylı şekilde itirafta bulunan cadıların ağrılarını hafifletmek için Tung ağacından elde edilen bir yağ, ağrıyan yerlerine sürülüyordu. Bu yağ da genellikle avukatlar tarafından getiriliyordu. Cadılar itiraftan sonra mahkemeye çıkıyor, sonra da adeta sır olup ortadan kayboluyorlardı.

Queen's Bath Haus, Holyrood (Kraliçenin Banyo Evi)

Agnes Sampson, kendisinin görünmez olduğunu, bunuda vücudunun çeşitli yerlerine yazdığı özel bir şifre ile başardığını iddia ediyordu. Bunlar gördüğü işkenceler nedeniyle onun delirmeye başladığının işaretleriydi.


İşkenceler başladığı zaman, güçlü iradesinin kırılmasına izin vermedi. Ama günler geçip işkencelerin dozu artınca, direnci ve iradesi kırılmaya başladı.


Gövdesinin her yeri işkenceye tabi tutulmasına rağmen o hala kendisinin görünmez olduğunu söylemeye devam ediyordu. Ancak, işkencelere dayanacak gücü kalmayınca, görünmez olduğu iddialarını bir tarafa bırakarak, itiraf edeceğini açıkladı. İtiraftan sonrada da, ''en büyük cadı'' ünvanını aldı.


Holyrood Week (Holyrood)

Onu suçlayan kişi, diğer bazı kadınlara karşı da, suçlamalarda bulunan Gillis Duncan'dı. Agnes, günlerce işkence gördüğü Holyrood Sarayı'nın yer altındaki karanlık dehlizlerine hapsedildi. İşkenceden kurtulmak için yaptığı itiraflara kral bile inanmak istemedi. Yine de, politik nedenlerden dolayı itiraflarını kabul ederek, onu ölüm cezasına çarptırdı. 28 Ocak 1591'de idam edilirken o, "Hepinizi lanetledim" diye bağırdı. Son nefesini verinceye kadar da bunu fısıldadı.

Bahçeden Holyrood Abbey'in Görünüşü

Hikayeler doğruysa, Holyrood Sarayı sakinlerinin geçmişten gelen lanet yüzünden bir bedel ödemeleri kaçınılmazdı. 1591 yılında yapılan idama tanık olanlar, Agnes'in çıplak bir şekilde gördüklerini iddia etmeye başladılar. Holyrood Sarayı'nda yaşayanlar da odalarında ve koridorlarlarda işkence gören birinin çığlık seslerini duyduklarını ve vücudu kan içinde olan bir kadınında etrafta dolaştığını anlatmaya başladılar.


Holyrood Palace Gardens

Agnes'in yanı sıra diğer bazı hayaletlerin de Holyrood Sarayı'nda oturtulduğu söyleniyor; Bunu doğrulamak için de İskoç Kraliçesi Mary'nin özel sekreteri David Rizzio'nun öldürülmesi belge olarak kullanılıyor.


1566 yılında Rizzio ile olan dostluğunu kıskanan Mary'nin kocası tarafından 56 bıçak darbesiyle öldürüldükten sonra, cansız vücudu merdivenlerden aşağı atılıyor. Ama Mary'nin kocası Rizzio'yu öldürmesi için hayaletlerin kendisine baskı yaptıklarını, cinayeti nasıl işlediğini ise hatırlamadığını söylüyor. Bu cinayetin esrarengiz olan tarafı ise, 130 kiloluk Rizzio'nun 65 kiloluk bir adam tarafından merdivenlerden atılmasıydı.

Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.